Leden 2017

Jemné denní líčení s duem od Dermacolu

31. ledna 2017 v 17:00 Tutorialy
Ahoj u dalšího "zkušebního" tutoriálu. Tentokrát jsem se rozhodla pro něco, co je děsne easy, zvládne to každý a taky se na něm nedá vůbec nic pokazit. Bude to, jak již název napovídá jednoduché líčení do školy, na nákup, prostě kamkoli, kdy nemáte moc času se nalíčit, protože toto vám zabere nanejvýš tak deset minutek. Tak pojďme na to!:)

Nejprve naneseme make-up, korektor a pudr. Prostě každodenní klasika. Jen snad pro zajímavost, tyto produkty používám od značky The One, kterou distribuuje Oriflame (a ačkoli na toto hodně lidí nadává tak si troufnu říct, že minimálně jejich pudr je mnohem lepší než třeba Stay Matte pudr od Rimelu - jen můj názor). Jelikož jsem nepoužívám normální bázi pod stíny, a u tohoto to ani není tolik potřeba, tak prostě jen na víčka nanesu korektor a zapudruji. Obočí upravím jen barevným gelem na obočí od Essence, ale nijak zvlášť ho nevykresluji, protože si myslím, že výraznost obočí a líčení očí stíny by měla být stejná. Teď přejdu k samotnému líčení očí, které je, jak jsem už říkala, děsne easy. Použiji pro něj duo od Dermacolu, které můžete znát z Mých nákupových radostí. Světlý stín nanesu před celé víčko až po obočí. Na vše používám tentýž chlupatý štětec. Tmavší měňací stín potom dám do vnějšího koutku a rozmazávám asi do půlky víčka a ztrácím jeho okraje. Oči dokončím jemnou kratší linkou a pouze jemnými řasami.

Na tváře místo kontury použiji trošku stínu od NYXu, který tuto práci výborně zastane, na tváře dám tvářenku od Essence v odstínu Berry me up a místo rozjasňovače dám na tváře pouze lehce světlejšího stínu z dua a růžová rozjasňovač z paletky od Essence. Rty nechám nahé, a proto na ně dám jen průhlený ochranný balzám, který v těchto mrazivých dnech rozhodně příjde vhod:)


Doufám, že se vám tutoriál líbil a že toto jednoduché líčení samy zkusíte. Vzhledem k povaze smavšího stínu totiž nepůsobí tak nudně, jak by se mohlo na první pohled zdát.:) Opět vás poprosím o hodnocení v anketě nebo o připomínky v kometářích, protože bez toho se bohužel nepohnu a nebudu se moct zlepšit:) Mockrát děkuji, Vaše Natybeei:)

Duhová víla - tutorial

31. ledna 2017 v 15:00 Tutorialy
Ahoj u nového článku:). Jak jsem slíbila, je tu můj vůbec první tutorial, tak snad se vám bude líbit - takže bych vás chtěla poprosit, abyste hlasovali v anketě a případné poznámky mi napsali do kometářů. Budu ráda za každou odezvu, protože toto opravdu dělam poprvé a ráda bych v tom pokračovala:). Děkuji!:)

Pomalu ale jistě přichází sezóna maškarních plesů a všichni shání kostými či líčení. Pokud vás nebaví kostlivci a umělá krev a naopak byste chtěli něco jemnějšího, jste tu správně! V tomto článku se dozvíte, jak udělat duhovou vílu, kterou samozřejmě můžete obměnit pomocí jiných barev atd..:) Berte to pouze jako návrh a né jako něco, co se musí striktně dodržovat:). Tak hurá na to!

Nejprve jsem si udělala obyčejný make-up. Čili bázi (není nutná, ale pokud má na vás líčení vydržet celý večer tak doporučuji), samotný make-up, který můžete zvolit světlejší, korektor a pudr. Po této rutině následuje úprava obočí. Já zvolila obyčejnou úpravu, ale určitě můžete obočí vybarvit nějakým stínem, nebo udělanou barvičkou, která nebude obličeji škodit (např.: make-up + pigment, důkladně rozmíchat). Po obočí už na řadu pomalu ale jistě přichází barvičky. Ještě než je ale dáme na víčko tak na něj naneseme primer nebo ještě lépe bílou tužku na oči, aby se barvičky hezky vytáhly:)

U samotných stínů postupuji od vnitřního k vnějším koutkům. Nejprve si vezmu červeno-růžový stín (vše z velké barevné paletky, Moje nákupové radost (4) ), který hustým plochám štětcem namáčku úplně dopředu a asi do čtvrtiny očního víčka. Pro jistotu přidáme ještě druhou vrstvu. Hned za něj posadíme fialový stín, kterým lehce překryjeme i ten předchozí a trošku tam pošimráme štětcem abychom udělali lepší přechod. Do třetí čtrtiny víčka nanaším modrou barvičku, kterou nedělá problém spojit s fialovou. Na konec víčka dám zelený stín a postup přechodů zopakuji. Vzhledem k tomu, že mám neupravené okraje stínů, vezmu chlupatý štětec s bílým stínem a několika pohyby ztratím okraje. Barevný postup zopakuji i na spodním víčku. Nakonec jsem dala do kk nosu bilý třpytivý stín.

Co se týče tváří, chtěla jsem tomuto líčení zanechat barevnost a proto jsem vzala zelený s modrý stín, se kterým jsem obličej lehce vykonturovala a místo tvářenky jsem použila mix fialové a červené. Chlupatý štětec jsem střídavě namáčela do všech stínů a dělala jím barevné plochy na čele a okolo očí. Nic jsem ovšem nedávala pod "kontury". Rty lze samozřejmě udělat barevnými rtěnkami, které ale nevlastním. Využila jsem proto stínů a od prostřed rtů jsem dávala červenou, fialovou, modrou a do koutků zelenou barvičku. Výsledek vypadá takto.


Na mě to bylo ale moc jemné a proto jsem se rozhodla pro linky a řasenku. Udělala jsem dlouhou černou lindku na horním víčku, a na dolním jsem udělala místo linky tečky, které vedly od konce ocásku až po vnitřní koutek. Nad vnitřním koutkem oka jsem udělala ještě pár teček, aby se oko lehce zvětšilo a protáhlo. A vypadalo víc "vílovsky".


A jak vypadá výsledek? Posuďte sami:)


Jak se vám tutorial líbí? A chtěli byste další? Případně na co?:) Vaše Natybeei:)

Namaluj si obličej na xicht,,

31. ledna 2017 v 14:00 Beauty
Vítám vás u dalšího článku. Rozhodla jsem se napsat článek k tématu týdne, ale zpracovat ho nějak po svém, ukázat iluzi, které si lidi jen tak nevšimnou, a to líčení. Mnoho dívek pod lehkou ti hutnou vstvou líčidel vypadá jinak, a existují různé triky, jak obličej vytvarovat, aby vypadal trošku jinak. A to stejné i oči nebo rty:) Pojďme se na to tedy podívat!

Začnu od toho nejjednoduššího, a to jsou oči. Lidé mají různá tvar očí, velikost, i posazení na obličeji. Tvar se dá jednoduše lehce upravit stíny i linkami. pokud chceme oko udělat kulatější, stačí linku ukončit kousek před koncem víčka nebo stíny namalovat tak, že uprostřed je stín nejsvětlejší. Pokud toužíte po protáhlém kočíčím pohledu tak stačí prodloužit linku a nést ji i do poslední třetiny spodního víčka. Dopomoci opět mohou stíny - stačí stínovat ve tvaru linky. Ke zvětšení oka pomáhá asi nejprofláklejší trik, a to světlá spodní vodní linka. Pokud potom ještě mezi spodní řasy nanesete přirozeně hnědou tužku, výsledek to jen podpoří. Naopak pokud chcete oči zmenšit, namalujte si vnitřní linku černou tužkou. Modifikovat velikost oka se dá i pomocí stínů. Čím světlejší stíny budete používat, tím bude oko větší a naopak. Další možnost, jak můžete poupravit vzhled očí souvisí s posazením na obličeji. Tady nám ale linky nepomohou a budeme si muset vystačit se stínováním. Nebojte, bude to jednoduché. Pokud máte oči hodně blízko u sebe, stačí na vnitřní koutek oka nanést světlý stín. Oči to opticky odtáhne od sebe. Pokud je ale máte daleko, můžete jim dopomoci naopak tmavším stínem na přední ohyb oka, čímž mimochodem můžete i prohloubit a zintenzivnit pohled:). Na tvaru a celkovém vzhledu očí a obličeje má i bezpochyby obočí, tak na něj nezapomínejte.

Pokračovat budu tvářemi. Konturováním totiž dokážeme, my dívky, dělat zázraky. Pomocí výše položené kontury lze obličej prodloužit, pokud jsme majiteli druhé či páté brady není problém se jí pomocí jemnějšího konturování aspoň trošku zbavit. Pokud chcete hubenější oblučej, stačí dělat kontury výrazné a rovné, a naopak pokud toužíte po tvářičkách, stačí konturu lehce zatočit tak, aby tvořila roztomilé tvářičky, které pomocí tvářenky lze zvýraznit. Opomenout bychom neměli ani rozjasňovače, které ty části obličeje, na které je naneseme, lehce nafouknout a zároveň udělají svěžejšími.

Jako poslední jsem si vzala na řadu rty, protože si myslím, že s nimi se dělá snad nejvíce iluzí ale chtějí taky nejvíce zručnosti. Momentálně je velký tred velké rty jako Kylie Jenner, kterých ale není problém dosáhnout. Samozřejmě si můžete pomoct rádoby zlepšováky a nechat si rty vcucnout a podtlakem je udělat větší, ale pokud jste šikovní a nemáte rty opravdu hodně uzoučké, stačí si vzít tužku na rty a obtáhnout jí vnější stranu rtů, rty vyplnit rtěnkou a do prostřed rtů dát o něco světlejší rtěnku, aby rty vypadaly vetší. Ale varuji vás, pokud si nejste moc jistí nebo nejste až tak šikovní, výsledek může být katastrofa. Pokud i tak chcete větší rty, alespoň tedy opitcky, vyhněte se tmavým rtěnkám a doprostřed rtů použijte trošku lesku:).

To by bylo pro tento článek asi vše:). Co vy, taky vytváříte tuto iluzi obličeje nebo jste zastánci přirozené krásy?:) Vaše Natybeei:)

Jak se v zimě vyhnout chřipkám

30. ledna 2017 v 18:00 Zdraví
Vítám vás u nového článku! Rozhodla jsem se zavést novou rubriku, a to o zdraví. Nemyslím tím cvičení, diety a tak, ale to, co by měl člověk dělat, aby se vyhnul chřipkám, co pomáhá na různé nemoci či bolesti a podobně. Pojďme tedy hned na první článek z této rubriky - Jak se vyhnout chřipce.

V těchto dnech se to všude kolem nás samý bacil, spoustu lidí je nemocných, je spoustu chřipek - jak střevních tak obyčejných s rýmou a teplotou. Jak se těmto nepříjemným nemocem vyhnout? Právě o tom, bude dnešní článek.

Začla bych asi u těch střevních viróz. Je spoustu původců, ale co si budeme nalhávat, není náhoda, že nejvíce těmito chřipkami trpí malé děti. Nejčastější původce je totiž špatná hygiena. Ačkoli je to otřepané, spousta lidí ani dnes nechápe, že je prostě základ si umýt ruce před jídlem, když dojde domů, atd. Pokud není po ruce umyvadlo, není od věci s sebou nosit dezinfekční gely, které vám nezaberou v kabelce skoro žádné místo a svůj účel splní stejně jako například dezinfekční ubrousky. Pokud už se nakazíte střevní chřipkou, pamatujte na to, že byste neměli sdílet s ostatními členy rodiny stejnou toaletu, pokud je to tedy možné. Tyto chřipky rychle odejdou, ale jejich průběhy bývají docela drastické, a proto je potřeba pít hodně čaje či jen vody - ale to všichni víme.

Ostatním chřipkám se vyhneme podporou imunitního systému. Neznamená to ale, že do sebe hned musíme házet Celaskon a podobné vitamíny, kterými není těžké se předávkovat. Existují jiné, řekla bych lepší alternativy toho, jak do sebe dostat vitamíny. Existují různé čaje, podporující imutinu, nápoje, atd., ale nejúčinější jsou dle mého citrusové plody. Vždy když na mě něco leze, piji ráno a večer celý citron, a ačkoli to není nic příjemného, pomáhá to, a po třech dnech je po nachlazení. Jen pozor na překyselení žaludku. Dalším citrusem je třeba mandarika, pomeranč, grep,.. to všechno jsou věci, které vám dodají potřebné vitamíny a v zimě se prodávají snad nejčastěji. Dál vám může pomoct obyčejný med, cibule, česnek nebo zázvor.

Samozřejmě důležité je také mít dostatek odpočinku, zbytečne se nestresovat a teple se oblékat. Pokud je tělo nevyspané a v dlouhodobém stresu, má sníženou imunitou a je tím pádem mnohem náchylnější k nemocem, kterých je teď všude tolik. Jak se snažíte udržovat zdraví vy?:) Vaše Natybeei:)

Namalovaná na běžky?!

30. ledna 2017 v 15:00 Beauty
Vítám vás na svém blogu!:) Dnes se mrkneme na možná lehounce kontrovezní téma, a to na make-up při sportu. Hodně dívek/holek/žen se prostě maluje a nedovedou si život bez líčidel představit a já patřím, i když ne v takové míře, mezi ně.

Jak jsem psala v předchozím článku, byla jsem teď v sobotu na běžkách a jak jinak, než namalovaná. Jsem blondýna a mám světlé řasy, takže kdyý si na sebe nic nedám, vypadám jako slepý albínský krtek (nezastavujte se nad logikou tohoto spovního spojení). U sportu se ale člověk zpotí a líčidla se roztečou...Prdlajs. Samozřejmě, záleží na kvalitě produktu, ale neřekla bych, že si kupuji líčidla nejvyšší kvality a nevydrží. Rozhodla jsem se této zkoušce podrobit paletku od Trend It Up, kterou jste mohli vidět ve článku o rozjasňovačích, řasence od Yves Rochers a fixovým linkám od značky The One, kterou prodává Oriflame. A jak to dopadlo? I mě to velmi překvapilo, protože vše na konci jízdy drželo, jak má:). Stíny pořád na místě, spodní řasy lehce rozmazané, vrchní vůbec a linky vydržely v pohodě. Však můžete posoudit sami:)


Ne, dobře, přiznávám. Tento článek píšu, abych sem mohla dát tuto fotku, která se mi vážně líbí hlavně kvůli zmrzlým vlasům - obzvlášť těm nabarveným:D Jinak pro vás chystám první takový dalo by se říct tutoriálový článek, tak snad v průběhu týdne vyjde:) Vaše Natybeei:)

Jalovcový krém - Just

29. ledna 2017 v 20:48 Zdraví
Přeji pěkný večer.:) Dnes bych se s vámi chtěla podělit o jeden menší "zázrak", který doma mám už nějaký ten pátek a myslím si, že by se o něm měli dozvědět i ostatní:). Tak pojďme na to!:)

Tento zázrak, je Jalovcový krém od značky Just. Možná si řeknete, co má být, takových krémů je. Pravdou ovšem zůstává, že né každý krém je kvalitní a funguje. A to o tomto krému říct mohu. Je určený na namožené svaly, zachlazení zad, bolesti způsobené sportem a podobné věci. Krém stačí natřít na postiženou oblast, ve které rozproudí krev a tím pádem místo prohřeje.

Jako všechny krémy této značky, tak i tento má velmi pronikavou vůni, která ale rozhodně není nepříjemná - jen vám trošku protáhne nos. Já samotná, jsem teď v posledních dnech krém používala často kvůli zachlazení zad. Naštěstí je na něj opravdu spolehnutí a pomohl. Takže až budete něco takového potřebovat, aspoň víte, po čem šáhnout:)


Snad jen se omlouvám za to, jak krém vypadá teď, ale jak říkám, používám ho, takže nevypadá tak hezky jako na začátku:) Co používáte na bolavé svaly vy?:) Vaše Natybeei:)

Klid, pohoda, běžky:)

29. ledna 2017 v 14:51 Z mého života
Vítám vás opět po delší době na mém blogu:) Ačkoli jsem doufala že ve škole se věco trošku zklidní, moc se tak nestalo, a proto píšu článek až teď, tak doufám, že se nebudete zlobit:)
Pololetí je za námi, takže opadá vlna písemek stylu ,,jestli to pokazím propadnu" a nastávají písemky ,,mám na to ještě půl roku si to opravit". Bohužel už hodně lidem, včetně mě nedochází, že toto pololetí bude mnohem kratší než to, co právě končí. Konečně jsem se ale dostala ze stresu do pohody:)

Jinak se nic moc zvlášního nestalo. Jak jste si asi všimli, nákupové radosti nebyly, protože jsem si kupovala pouze sluchátka a upřímně, psát článek o sluchátkách se mi opravdu nechce a příjde mi to stupidní:D. Každopádně včera jsem si udělala s přítelem takový sportovní den:) Jeli jsme dopoledna na běžky. Velmi doporučuji těm, co to mají blízko, jet do Sloupu (poblíž Blanska, Brna,..), kde jsou krásně proježděné stopy a to po rovince. Jeli jsme se podívat k Vlčí skále, kam je to ze Sloupu asi jen 4,5km a opravdu po rovince:) . Pro ty, co preferují na běžkách bruslení, nezoufejte! Je tam i cesta pro bruslaře. Nic tam není udělané strojem ale je to vše proježděné od lidí:) Takže pokud máte chuť a čas, rozhodně si tam zajeďte:). Odpoledne jsme si pak šli ještě zabruslit a musím se pochválit - zlepšuji se! :D

Co vy a zimní sporty? Lyžujete, běžkujete, bruslíte?:) Vaše Natybeei:)

Yves Rochers -Vertige longueur řasenka - recenze

26. ledna 2017 v 18:00 Recenze
Dnes vám dopřeji ještě jednu recenzi, tentokrát řasenkovou, tak pojďme na to!

Tuto řasenku (ano, jsem líná to celé psát znova) jsem dostala dárkem, takže vám bohužel neřeknu cenu. Faktem ale je, že po tom, co ji mám doma už asi půl roku, je jí tam pořád spoustu. Řasenka má opravdu zvláštní tenký kartáček, který ani nevím, jestli kartáčkem nazývat (uvidíte opět v obrázcích pod článkem:) ). Možná i díky tomuto má řasenka jedinou nevýhodu, a to, že slepuje řasy. Ne vždy a ne všechny, ale prostě slepuje. Na druhou stranu dokáže řasy několikanásobně zahustit a prodloužit. Nemyslím si, že by se nedala nosit samotná, to vůbec ne, ale v posledních dnech ji používám přes jinou řasenku, která naopak řasy oddělí. Potom řasy lehce přejedu tímto a s výsledkem jsem nadmíru spokojena. S řasenkou se kvůli kartáčku trošku hůř manipuluje, ale není to vůbec nic hrozného, spíš jen o zvyku:)


Každopádně, do řasenky bych klidně šla znova, a troufám si říct, že je to jedna z nejlepších řasenek co jsem měla vůbec:) Jaká je vaše nejoblíbenější řasenka?:) Vaše Natybeei:)

NYX hot singles stíny - recenze

26. ledna 2017 v 15:00 Recenze
Ahoj u nového článku, tentokrát recenze na stíny od značky NYX, tak doufám, že se bude líbit:)

Na začátek bych chtěla snad jen říct, že děkuji své sestře, která mi dva ze stínů, které vám ukáži mimo jiné darovala k Vánocům a tím mě nakopla si koupit i třetí. Stíny mám v mtané hnědé a modré a třpytivé bílé barvě. Obaly jsou z pevnějšího plasu a jeden stín stojí okolo 80,- , což mi nepříjde vůbec moc. Stíny mi nepříjdu špatně pigmentované, ale u těchto stínů to bude hodně o člověku, který s nimi pracuje. Jinak stín vypada na ruce (obrázky budou na konci článku) a jinak když si ho štětcem nanesete na oko.

Nejdřív se pustím do modrého stínu. Stín se dá krásně vrstvit, jen mi příjde poměrne hodně tvrdý, takže se mi hůř nabírá na štětec. Na víčku ale drží slušně a jak jsem říkala, není problém ho navrstvit k dosáhnutí lepšího efektu a barvy na víčko. Jinak snad jako u všech barevných stínů platí, že pokud jako podklad použijete bílou tužku, barva bude intenzivnější.

Z hnědého stínu jsem měla strach, ale dostala jsem krásný studený odstnín hnědé, který mně, jako blondýně, sedne. Mimo víčko ho používám často i jako konturu, protože má naprosto vyhovující barvu. Příjde mi rozhodně měkkčí než modrý stín, a i se s ním lépe manipuluje (alespoň tedy mně).

A konečně třpytivý bílý stín. Je z nich všech nejprášivější, ovšem práší jen lehce v krabičce a né na očích nebo tvářích (ať žijí rozjasňovače). Tenhle stín je, teda minimálně pro mě, pecka. Je krásně sněhově bílý a krásně třpytivý. Třpytky ale neopadávají tolik jako u ostatních stínů.


Na závěr snad jen dodatek, že už mám bohužel oloupané z víčka název značky a obaly mají na zavírání roztomilé mašličky :D . Co vy, vlastníte nějaký produkt od NYXu? A vyhovuje vám? Podělte se o vaše zkušenosti! Vaše Natybeei:)

Jeden krok vedle a je po vás aneb dobrodružství hor

25. ledna 2017 v 20:14 Z mého života
Vítám vás u nového článku na blogu:) Tentokráte se bude opět věnovat tématu týdne, ale trošku více doslovněji než předchozí článek o vysokých školách. A o čem tedy bude? Uvidíte!

Jako většina lidí tak i já jezdím oprázdninách na dovolené, tehdy to bylo do Slovinska, do Alp. Asi všichni ví, jaká je ta nádherná pannenská příroda, nikde ani noha, čistý vzduch i prostředí. K tomu všemu nádherné výhledy z hřebenů hor na jezera, která rozhodně stojí za zmínku. Nevím, jestli to všichni ví, ale vetšina asi ano, v této krásné zemi nejsou turitické ukazatele jako u nás, které ukazují vzdálenost v kilometreach, ale ukazatele, které ukazují v hodinách. Šli jsme si tedy pěkne s našima a sestrou do kopečka s tím, že za 2 hodiny budeme nahoře..hahaha. Asi 4 hodiny jsme se pachtili serpentinama a vystoupali jsme přes 1000 výškových metrů. Když jsme došli nahoru na chatu, která se nacházela na vrcholku, bylo asi poledne, takže času na sestup dolů bylo dost. Chtěli jsme jít jinou cestou, okolo Černého jezera (dole na obrázku), ale nevěděli jsme, jak cesta bude vypadat. Potkali jsme tam Čechy, kteří odtamtud přišli, tak jsme se zeptali. Řekli nám, že cesta je v pohodě a že jsme už se setrou velký a že to zvládneme. Rozhodli jsme se teda, že to zkusíme.

Prvních pár stovek metrů byly super a došli jsme ke zmiňovanému jezeru. Hotová měsíční krajina, jinak to ani popsat nelze. Ta čistá voda, klid a ticho, byl opravdu balzám na nervy a pokud bysme nemuseli, zůstala bych tam a nikdo by mě odtama nedostal. Po tomto jezírku se cesta ale lehce změnila v cestičku širokou tak 20cm, vedle které se hned nacházel pruzký svah vysoký vždy tak dva až tři metry vedoucí k další takovéto cestičce. Takže si asi dovedete představit jak by to vypadalo, kdyby jste udělali krok vedle. Největší překvápko pro nás ale asi stejně bylo, když najednou cesta končila a bylo tam asi 10 metrů natažené ocelové lano, přes které jsme museli přelézt. Prostě hory se vším všudy:)

Co vy, máte nějaké zážitky z hor? Co nejhezčího jste viděli? Vaše Natybeei:)