Iron Maiden

23. ledna 2017 v 20:01 |  Moje hudební lásky
Vítám vás u dalšího článku ze série článků o kapelách, které mám ráda a které jsem i měla tu čest vidět na živo. Minule tu byli Kabáti a já půjdu chronologicky, co se konertů týče, takže tu jsou Iron Maiden.

Historie tétho heavy metalové kapely sahá do roku 1975, kdy se sešli Steve Harris a Dave Murray. Své první album vydali o pět let později, tedy v roce 1980, s názvem Iron Maiden. Kapela se stala slavná takřka ze dne na den, protože v roce 1981 se tato deska dostala na žebříčku nejprodávanějšíc alb na úžasné 4. místo. S dalším albem, Killers, ale takový úspěch neměli. Začali ale vycházet hity jako Run to the hills, Number of the beast a další. Na tomto albu se podílel zpěvák Bruce Dickinson, který působí v kapele do dnes. Diskografie této britské heavy metalové smečky se skládá z 15 studiových alb, 8 živých alb, 9 kompilací, 40 singlů a konečně 16 videoalb.

Kapelu jsem měla možnost vidět živě v Brně a povím vám, že to byl opravdu nářez. Bruce, Murray a Harris lítající po pódiu spolu s obrovskou loutkou Eddieho, to je podívaná, kterou člověk prostě musí vidět. Když se potom začnou hrát hity jako Fear of the dark, The trooper nebo Run to the hills tak davy šílí a zpívají. Nádhera.

Nyní se vrhnu na nějaké zajímavosti. Jednou z těch profláklejších je, že Eddie, maskot IM, se objevuje na oblech všech alb a singlů, kromě jednoho - Running free. Pro hráce GTA možná bude zajímavostí, že právě v GTA - Vice city se objevuje melodie písně 2 Minutes to midnight. Nejdelší píseň vůbec, Rime of the ancient mariner, má více jak 13 minut a byla inspirována básní od anglického básníka S. T. Coleridge. A jako poslední snad stojí za zmínku fakt, že nejžádanějším songem vůbec je The trooper, kdy Bruce vystupuje s britskou uniformou a mává nad sebou britskou vlajkou:)

Doufám, že se vám článek líbil či něčím obohatil:) Máte rádi Iron Maiden? Jaké album či singl posloucháte nejraději? A o jaké kapele byste chtěli článek příště?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama