Jak pečovat o pleť když je zima

8. ledna 2017 v 18:28 |  Beauty
Vítám Vás u dnešního článku. V těchto zimních, opravdu zimních dnech má hodně z nás popraskané rty, suchou pleť a vůbec, je nám děsná zima. Tělo zabalíme do světrů a kabátů, hlavu dáme do čepice ale co obličej? Ten zůstane venku a není jak ho zahřát. Proto bysme mu měli věnovat větší péči.

Při obyčejné ranní rutině asi každá z nás dá na obličej nějaký krém. Zkuste tentokrát dát na obličej krém, který lépe hydratuje pokožku, nebo ještě lépe - je proti mrazům. Nevýhody těchto krémů spočívají v tom, že se déle vsakují do pleti a musíte dát delší mezeru mezi krémem a make-upem (příp. bází). V těchto dnech ani není potřeba make-up tolik pudovat, pokud teda netrávíte většinu času někde, kde je teplo. Mráz totiž vysušuje a pokud se ještě důkladně zapudrujete, nemuselo by to udělat obličeji dobře.

TIP: Asi všechny známe ten pocit, když sundáme čepici a na ní je zevnitř obtisknutý makeup. Obličej se s tím smíří, ale abysme si neničily čepice, zkuste si na to místo pouze pár stehy našít kousek nějaké obyčejné látky, která to schytá místo čepice.

Spousta z nás má problém se suchými rty, které jsou potom popraskané a nevzhledné. Existuje spoustu věcí, které tomuto praskání mohou zabránit. Dnes najdeme v drogerii spoustu balzámů, které jsou přímo proti zimě. Přiznávám, ne vždy krásně voní, ale rtům opravdu pomohou. Také existují vysocehydratační rtěnky, které při lehkých mrazech mohou zmírnit praskání rtů. Úplně bych ale na zimu vynechala vysušující rtěnky - leda pokud pod ně jde dát nějaká hydratační báze. Občas se i stane, že přes né moc výraznou rtěnku se dá dát nějaký ochranný balzám, který rty i rtěnku ochrání před věnšjími vlivy.

Co se netýče pleti, ale těla obecně, nemělo by se zapomínat po sprše tělo namazat tělovým mlékem nebo olejem, který kůži dodá potřebnou hydrataci. Taktéž není od věci pořídit si do kabelky nějaký malý krém na ruce.

Já osobně se potýkám v zime zejména s praskajícími rty, na které používám jelení lůj. Rtěnky nenosím prakticky vůbec, ale co se pudrování týče - pudruji zima nezima kvůli mé velmi mastné pleti.

Doufám, že v příštích dnech nezmrznete!:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama