Jak se v zimě vyhnout chřipkám

30. ledna 2017 v 18:00 |  Zdraví
Vítám vás u nového článku! Rozhodla jsem se zavést novou rubriku, a to o zdraví. Nemyslím tím cvičení, diety a tak, ale to, co by měl člověk dělat, aby se vyhnul chřipkám, co pomáhá na různé nemoci či bolesti a podobně. Pojďme tedy hned na první článek z této rubriky - Jak se vyhnout chřipce.

V těchto dnech se to všude kolem nás samý bacil, spoustu lidí je nemocných, je spoustu chřipek - jak střevních tak obyčejných s rýmou a teplotou. Jak se těmto nepříjemným nemocem vyhnout? Právě o tom, bude dnešní článek.

Začla bych asi u těch střevních viróz. Je spoustu původců, ale co si budeme nalhávat, není náhoda, že nejvíce těmito chřipkami trpí malé děti. Nejčastější původce je totiž špatná hygiena. Ačkoli je to otřepané, spousta lidí ani dnes nechápe, že je prostě základ si umýt ruce před jídlem, když dojde domů, atd. Pokud není po ruce umyvadlo, není od věci s sebou nosit dezinfekční gely, které vám nezaberou v kabelce skoro žádné místo a svůj účel splní stejně jako například dezinfekční ubrousky. Pokud už se nakazíte střevní chřipkou, pamatujte na to, že byste neměli sdílet s ostatními členy rodiny stejnou toaletu, pokud je to tedy možné. Tyto chřipky rychle odejdou, ale jejich průběhy bývají docela drastické, a proto je potřeba pít hodně čaje či jen vody - ale to všichni víme.

Ostatním chřipkám se vyhneme podporou imunitního systému. Neznamená to ale, že do sebe hned musíme házet Celaskon a podobné vitamíny, kterými není těžké se předávkovat. Existují jiné, řekla bych lepší alternativy toho, jak do sebe dostat vitamíny. Existují různé čaje, podporující imutinu, nápoje, atd., ale nejúčinější jsou dle mého citrusové plody. Vždy když na mě něco leze, piji ráno a večer celý citron, a ačkoli to není nic příjemného, pomáhá to, a po třech dnech je po nachlazení. Jen pozor na překyselení žaludku. Dalším citrusem je třeba mandarika, pomeranč, grep,.. to všechno jsou věci, které vám dodají potřebné vitamíny a v zimě se prodávají snad nejčastěji. Dál vám může pomoct obyčejný med, cibule, česnek nebo zázvor.

Samozřejmě důležité je také mít dostatek odpočinku, zbytečne se nestresovat a teple se oblékat. Pokud je tělo nevyspané a v dlouhodobém stresu, má sníženou imunitou a je tím pádem mnohem náchylnější k nemocem, kterých je teď všude tolik. Jak se snažíte udržovat zdraví vy?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama