Jazyková bariéra aneb studium v zahraničí

23. ledna 2017 v 19:16 |  Školní život
Zdravím vás u dalšího článku, který se opět bude věnovat studiu. Předešlé dva články vás bavily, jak jsem si řekla, že přidám do třetice ještě jeden, a to na téma jazyků, studování jazyků u nás a studium v zahraničí.

Asi každému je dnes jasné, že se bez znalosti cizích jazyků neobejde. Ovšem něstačí jen angličina, kterou dnes umí každý, protože se vyučuje od první třídy. Zapotřebí je umět nejen plynule anglicky, ale i německy, rusky nebo třeba francouzky. Jak se ale pozná úroveň vašeho jazyka? A jak se jazyk pořádně naučit? Začala bych asi druhou otázkou. Existue opravdu hodně kurzů jazyků jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Kurzy jsou nejen prezenční, ale i přes internet. Pokud jste šikovní a méte pevnou vůli a velkou dávku trpělivost tak si můžete zkusit pořídit učebnice jazyka sami a být samouk, což mi příjde ideálni pokud jste třeba na mateřské dovolené:). Nyní přeskočím k první otázce ohledně úrpvně jazyků. Buď z jazyka maturujete a máte tedy úroveň B1 nebo si stačí udělat jiné certifikáty (většinou placené), které můžete dělat na vyšší i nižší úroveň. Pro příklad mohu uvést zkoušky z němčiny DSD nebo FCI z angličtiny.

Pokud zvažujete studium v zahraniční je znalost jazyka jedno z hlavních kritérií přijetí a úspěšnosti studia. Pokud pojedete studovat do Berlína s máte perfektní ruštinu, ovšem německy neumíte ani dobrý den, asi vám to na moc nebude. U přijímacích zkoušek na vysoké školy do zahraničí se dají uplatnit výše zmiňované certifikáty z jazyků (pozor, jen některé, mezinárodně uznávané). Jako obrovskou výhodu studia v zahraničí považuju právě zlepšení jazykových dovedností a umění určité samostatnosti, bez které to prostě nejde. Nevýhodou potom může být neuznání školy v tuzemsku (ano, i to se děje).

V oblasti studia je prostě spoustu pro a proti ať studování za hranicemi nebo vevnitř a je na každém z vás, jak si zvolíte. Studia v zahraničí rozhodně nejsou nic špatného, jen je potřeba jazyky opravdu dobře ovládat. Co vy, jakými jazyky umíte mluvit a jak jste se je naučili?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama