Kabát

15. ledna 2017 v 20:20 |  Moje hudební lásky
Vítejte v nové, hudební rubrice. V této rubrice vám budu postupně představovat kapely, které mám ráda, které jsem někdy poslouchala a které miluji do teď. Tak snad se bude líbit:)

Jako první jsem si vybrala Kabáty, což je zároveň i první kapela, kterou jsem nějak posluchala. Mohly mi tehdy být tak 4 roky, protože zrovna vycházelo jejich nové album, které mi strejda pouštěl a já na něj tancovala. Kabáty asi netřeba představovat, protože na naší scéně mají už dlouholetou tradici, a to od roku 1983 (od tohoto roku s malou přestávkou fungují dodnes). Od té doby se vypracovali dalo by se říct na špičku českého rocku a mají opravdu hodně přívrženců, což ostatně dokazuje i jejich koncert na Vipichu v roce 2014, kam dorazilo asi 70 000 lidí.

Jeden z mých snů bylo vidět je naživo. A světe div se, splnilo se mi to. Na koncertě tam bylo přes 20 000 lidí a byl to nářez. Ačkoli jsem byla poměrně v zadu užila jsem si to se vším všudy, takže jsem druhý den nemohla mluvit. A povím vám, když všichni tito lidé začali zpívat Šamana.. nádhera.

A teď nějaké zajímavosti. Název skupiny vznikl docela spontáně, prostě se řeklo, že se budou jmenovat Kabát a poud je zakážou (což v době jejich vzniku nebylo neobvyklé) prostě to přehodí a budou se jmenovat Tabák. Další věc, co možná nevíte je, že Roman Vojtek, jejich frontman, není jen skvělým showmanem a zpěvákem, ale umí také hrát na foukací harmoniku, housle, kytaru a dokonce i na dudy (myšleno nástroj a ne ženské poprsí-vtip). Také co se týče některých písní, jsou tu určitě zajímavosti - například hudba k písni Brousíme nože, která byla zahrána na zahájení MS v hokeji 2015, byla napsaná už před jedenácti lety. Na svůj text si holt musela počkat. Potom za zmínku stojí ještě jeden fakt, a to z písně Kdo si nechce hubu spálit - část textu refrénu - kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit - je jeden z nejznámějších citátu K.H.Borovského:)

Doufám, že se vám první příspěvek líbil a já se těším na další:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama