Kočíčí kavárny - nehygienické nebo útulné?

7. ledna 2017 v 16:38 |  Z mého života
Ahoj, dnes už potřetí :)

Do kaváren chodí rád asi každý středo čo vysokoškolák. Začaly se ovšem objevovat i různé kočičí kavárny, kde jsou samozřejmě i kočičky. Hodně lidem toto příjde nehygienické a odpudivé, naopak kočkomilové to vidí jako parádní věc - mohou si dát kafe a u toho mazlit micinu. Jak to tedy vlastně funguje?

Kavárny to jsou jako každé jiné, pouze mají kočky. Ve všech, ve kterých jsem zatím byla, byla hygiena vyřešená výborně. Zhruba jednou za dvě hodiny paní vysála lehce podlahu od kočičích chloupků, kočky měly svoje mističky pryč z místnosti, kde jsou lidi, stejně jako jejich záchůdek. Kočky jsou očkované a zdravé.

Existují i kavárny, které mají kočky z útulků, které si po domluvě můžete zakoupit, což považuji za opravdu velmi dobrý nápad, jak zvířatům pomoct dostat se do lepšího prostředí. Samozřejmě že jsou i kavárny s kočičkami, které jsou zakoupené přímo tam a dále se neprodávají a musím říct, že tyto kavárny mám já osobně radši, protože kočky z útulku si mohly projít traumatem a tím pádem se lidí bojí a nepůjdou za vámi jen tak.

Velmi mě ovšem mrzí, když právě tyto útulkové kočky honí děti po místnosti, tahají je za ocas nebo uši a myslí si, že je ta kočka bude mít za to ráda - tímto bych chtěla apelovat na rodiče těchto dětí, prosím, hlídejte svoje děti v těchto kavárnách, kočkám to opravdu není příjemné a majitelům také ne. Kočky tam jsou pro radost a když za vámi příjdou, berte to jako poctu. Není nutné kočku vláčet na klín když jí to očividně není příjemné, tak to prosím respektujte.

Také je zapotřebí si v těchto kavárnách hlídat jídlo, protože mnohé kočky vylezou na stůl a kafe by jim opravdu nemuselo udělat dobře. Přece jen, tyto kočky tu jsou pro vaše pohodlí, tak jim to oplaťte, buďte na ně milí a nenuťte je ke hraní si s vámi, když spí. Věřte mi, budou Vám za to vděční :) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 23. ledna 2017 v 18:12 | Reagovat

Čoveče v Envi jsi byla? Myslím, že u vysokých škol jsem zahlédla, že jsi z Brna... předpokládám návštěvu brněnských kaváren ... a tam se nic podobného neděje :) Ale to s tím vysáváním je zajímavé (jen mi přijde, že to ruší zákazníky) + děti liskám na potkání, když si tohle dovolují :)

2 natybeei natybeei | 6. března 2017 v 13:59 | Reagovat

[1]: Moc se omlouvám, že odpovídám až teď, ale bohužel jsem si komentáře nevšimla. Bohužel právě v Envi jsem zažila, že tam děti lítaly a nechovaly se ke kočkám hezky. Rodiče samozřejmě ignor a trošku mě zarazilo, že ani obsluha nejak nereagovala... Mám ale velmi dobrou zkušenost s Mňau cafe. Asi je to tím, že to není tak propagovaná kavárna, tak tam nechodí tolik dětí. A pokud tam nějaké jsou, nezažila jsem, že by se chovaly ke kocourkům škaredě - spíše naopak. Možná to má na svědomí to, že přece jen to jsou majestátní kočky a děti k nim mají, na rozdíl od těch "normálních", alespoň trochu respekt.

3 Jana Jana | E-mail | Web | 6. března 2017 v 15:37 | Reagovat

[2]: To je zvláštní... Asi to bylo v Envi za staré majitelky, protože Adélka si na tom, aby děti kočky netrápily dává záležet. v Mňau jsem nebyla a asi ještě dlouho nebudu no ... Ale jak říkám, Envi se dost změnila poslední dobou a je čistá, útulná :) A možná kdyby byla méně známá, tak je v ní i méně dětí, jak píšeš :)

4 natybeei natybeei | 7. března 2017 v 16:20 | Reagovat

[3]: Je to možné, byla jsem tam někdy v září tuším a bohužel jsem nebyla spokojena moc ani s obsluhou a dalšími faktory. Je dost možné, že se to tam změnilo:). Mňau mohu za sebe jedine doporučit:) není tam sice kočiček tolik, ale řekla bych že jsou takové.. více společenské (což asi bude i tím, že za sebou nemají nějaká traumata jak tomu může být u útulkových kočiček).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama