Povydří, aneb vydejte se po stopách Vydrýska

12. ledna 2017 v 21:05 |  Toulky naší republikou
Vítám vás u dalšího tipu na výlet, který bude opět do pošumaví. Tentokrát se podíváme na trasu podél řeky Vydry, neboli po stopách Vydrýska:)

Jedná se o nenáročnou trasu, která vede po pěkné cestě a není dlouhá. Navíc je asi v půlce cesty Turnerova chata, kde se dá případně jít i na oběd. Na této chatě je ale něco, se jistě všechny zaujme. Chovají tam vydru. Samozřejmě si tu můžete koupit spoustu plyšáků s podobou Vydrýska atd, ale myslím si že vidět toto zvíře naživo nadchne rozhodně každého:). Podél celé teto trasy se na hodně místech dá i do řeky vstoupit. V tomto ale opatrně na silnější proudy, které se objevují uprostřed řeky.

Po celé trase, z Čeňkovy pily až do Antýglu (nebo naopak) jsou tabule se zajímavostmi co se řeky Vydry týče. Po cestě uvidíte spoustu viklanů nebo kamenných moří, což je podívaná, kterou si nemůžete nechat ujít:)

Tuto nenáročnou trasu si samozřejmě můžete prodloužit o výlet do Srní nebo Modravy, kde se dá udělat další, ale mnohem náročnější výlet kolem Modravského potoka až na Poledník. Ale o tom zase příště:)

Tato naučná stezka je jedním z nejnavševovanějších míst na Šumavě vůbec, tak doufám, že se tam také někdy vypravíte. Vaše Natybeei:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama