Vůle, vole!

11. ledna 2017 v 21:35 |  Psychožvásty
Možná vás hned na začátek zarazí nadpis článku. Časem snad pochopíte jeho smysl...

Mohla bych se s vámi bavit o nesmyslných novoročních předsevzetích, která si každý dává aby se stal lepším člověkem - naivní představa, většině lidí to nevydrží ani dva týdny. Diety? Cvičení? Běžte se s tím zahrabat, stejně to pravděpodobně vzdáte. Proč? Protože na to nemáte vůli. Taky bych mohla mluvit o nesmyslech stylem, že silou vůle pohnete kamenem. Další, dle mého názoru stupidita. Prostě vůlí věcmi nepohnete, ledaže...

Vůlí nepohnete věcmi, ale sami sebou a to mi příjde mnohem důležitejší. Pokud to přenesu třeba na školu, pokud máte silnou vůli něco dokázat, dokážete to. Musíte ale opravdu chtít. Bohužel to ale asi nepůjde pořád. Každý z nás má dny, kdy chce zmizet, nechce se s nikým bavit ani nic dělat. Klidně proč ne, ale je důležité potom najít impuls zpět, jinak vaše snažení bude pryč.

Dosáhnout cíle ale není jen o vůli, ale i o vytrvalosti a trošce štěstí. Zajímavé mi příjde, že tto štěstí mají lidé, kteří ho jinak bohužel moc nemají. Lidé šikanovaní, lidé které nemá moc lidí rádo, ale kteří mají pevnou vůli a jdou si za svým snem. Po nějakém čase se s ostatními znovu setká, třeba jako úspěšný podnikatel a nikdo nebude chápat co se stalo a jak to udělal. A ptáte se jak? Vůle, vole...:)

Ačkoli je tento krátký článek na svoji délku opravdu docela zmatený, tak doufám, že hlavní myšlenku na vás přenesl:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama