Z Modravy na Poledník:)

15. ledna 2017 v 14:39 |  Toulky naší republikou
V rámci prokrastinace jsem se rozhodla ukázat vám další trasu, která se nachází na Šumavě. Tentokrát to bude cesta na Poledník, tak doufám, že si článek užijete:)

Na Poledník se dá dostat z více míst než jen z Modravy, ale protože jsem tuto cestu absovovala, rozhodla jsem se vás s ní seznámit:). Vyrazili jsme z Modravy (na kole) podél Modravského potoka k Javoří pile. Musím podotknout, že je to jedna z nejkrásnější tras na Šumavě vůbec, protože i v zimě na běžky je tam opravdu nádherně. Celá cesta je krásně po rovince. Pak ovšem nastává zlom, protože je tam opravdu dlouhé a únavné stoupání po asfaltové cestě. Kolik km má, to opravdu netuším, ale vím, že je opravdu prudké a nepříjemné. Pak následuje kousek rovinky a další kopec, přímo pod rozhlednou, kde se na kole nedá jet z důvodu velkých štěrkových kamenů. Samotná rozhledna je v nadmořské výšce 1315 m.n.m, je vysoká 37 metrů a na vrchol vyhlídky vede přes 220 schodů.

Pokud tuto trasu zdoláte, ať pěšky nebo na kole, odměna vás nemine. Z Poledníku je vidět například na Boubín nebo jiné vrcholy pošumaví, a dokonce až do Alp. Je tam nádherný vzduch, výhled i příroda, takže se rozhodně vyplatí si dát tu námahu a vyškrábat se nahoru. Tento výlet je fyzicky trošku náročnější než výlety v předešlích článcích, a proto bych tam asi nechodila s dětmi, co sotva chodí:) Vaše Natybeei:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama