Život s hudbou

2. ledna 2017 v 17:44 |  Z mého života
Dnes je poslední den Vánočních prázdnin a zítra už všichni pojedeme zpátky do školy a práce, tak proč si večer nezpříjemnit trochou toho blogového čtení? :)

Rozhodla jsem se na sebe ,,prásknout" nějakou tu věc ze svých koníčků, a to hudbu. Již 12tým rokem hraji na klavír, což znamená, že jsem letor absolvovala druhý klavírní cyklus. Možná se někdo bude divit, že uuž mám odabsolvováno, ale pro vysvěltení snad bude stačit, že jsem chtěla absolvovat s moji milou paní učitelkou, která se o mě dva roky starala, ale nyní odešla na mateřskou dovolenou. I když už hraji nějaký ten pátek, stále si vzpomínám na svoji první hodinu klavíru, kdy jsem seděla u klavíru u jedné starší paní učitelky a snažila se hrát Halí belí (samozřejmě úplně špatně). Tehdy mi ještě nědocházelo, že bych se do tohoto nástroje mohla tak moc zamilovat a že jde hudbou dokonce i částečně žít. Po čtyřech letech jsem nastoupila do jedné ZUŠky, kde jsem strávila několik dalších hudebních let a absolvovala první cyklus. Do teď si pamatuji, že jsem tehdy hrála Pro Elišku a strašně to pokazila. Druhý hrací cyklus jsem strávila na jiné ZUŠ, kde jsem vlastně do teď. Nyní zahraji spoustu věcí, ale pokaždé, když slyším hrát malé děti říkám si, jak jsou vlastně šikovné, protože když slyším ten zvuk, který z klavíru dostanou, často mi padá brada:)

Jako každý člověk tak i já mám svoje dvě poloviny. A to platí u mě i v hudbě. Jedna je něžná blondýnka u klavíru hrající klasiké autory no a ta druhá je v kotli na nějakém metalovém koncertě či festivalu. Vždy, když někomu toto řeknu, nechce mi to věřit. No, co se dá dělat. K této své "hudební polovině" jsem se dostala už v mládí, kdy jsem se strejdou poslouchala Kabáty... No a pak už to šlo samo:) Nightwish, Hammerfall, Korpiklaani, Powerwolf a spoustu dalších "měkkčích" kapel... Ovšem jak všichni víme, i hudební vkus se vyvíjí a proto jsou dnes mými miláčky Amon Amarth, které jsem měla možnost vidět i na živo, což byl pro mě opravdu silný zážitek. Nyní již nepohrdnu kapelami jakou jsou Sepultura, Slayer, Kreator a další podobné "šílenosti".

Příjde mi poněkud úsměvné, jak lidé reagují na metalovou hudbu, že se jedná pouze o ,,řvaní do mikrofonu", ale neuvědomují si, jaké krásné melodie může metalová hudba mít (Nightwish, Hammerfall,..). Přitom když se člověk opravdu zaposlouchá, tak tam slyší i to, co si myslí, že tam není, protože každý vidí (slyší) pouze to, co vidět (slyšet) chce:)

Doufám, že jsem Vás svým článkem neunavila a přeji všem dobrý vstup do školy/práce v Novém roce, ať se Vám daří a splní všechna přání :) Vaše Natybeei :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 17:55 | Reagovat

Taky mě dostává, když někdo říká, že metal je řvaní do mikrofonu. Vlastně metal si nejvíc vychutnám, když nemám repráky na plno, protože v hlasitém zvuku se ztrácí mnoho aspektů písničky, jako třeba vokály, symfonické prvky. A že tvrdá hudba je jen kravál, většinou říkají milovníci elektronické hudby, kde netřeba něco umět :D

2 natybeei natybeei | 2. ledna 2017 v 18:11 | Reagovat

[1]: Nemůžu jinak než souhlasit! :D s tou hlasitostí, no.. na koncertech jsem vždy líná dát si špunty i když stojím pod reprákem, ale je pravda, že vysoké nebo naopak hodně hluboké vokály potom zanikají za bicíma, což je škoda:/ . Co se týče elektronické hudby...neodsuzuju, sama mám ráda třeba R+ a co si budeme nalhávat, ta elektronika tam cítit je... ale ať si říká kdo si říká tak je čistá elektronická hudba pro mě osobně naprosto bez nějaké velké umělecké hodnoty:)

3 Eliss Eliss | Web | 2. ledna 2017 v 18:15 | Reagovat

Já mám metal moc ráda :-) A obdivuji tě za to hraní na klavír :O

4 natybeei natybeei | 2. ledna 2017 v 18:17 | Reagovat

[3]: Děkuju, děkuju O:) . Upřímně, já sebe taky, pamatuju si, že když jsem byla v nějaké páté, šesté třídě, chtěla jsem  tím seknout, ale naši mě naštěstí "dokopali" a teď jim za to jsem opravdu vděčná :)

5 Lucienne Lucienne | Web | 2. ledna 2017 v 19:02 | Reagovat

Pěkný článek. :) Nigtwish mám ráda a na Kabátech jsem vyrůstala. :D
A ráda poslouchám klavír spojený s houslemi. Přijde mi to jako moc krásná kombinace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama