Únor 2017

Proč nevycházely články, plány do budoucna, zase nemocná?!

28. února 2017 v 8:50 Z mého života
Ahoj:) Po dlouhé době vás vítám u nového článku, a po ještě delší době u onoho týdenního shrnutí událostí. Tento článek měl vyjít už teď v neděli, ale bohužel jsem onemocněla - opět.

Abych to tak shrnula, minulý týden byl docela hardcore, vzhledem k tomu, kolik se toho dělo ve škole, ale tak snad se to úspěšně zvládlo:). To je také jeden z důvodů, proč články nevycházely tak, jak jsem měl původně v plánu. Dalším důvodem byla taková celková vyčerpanost, protože 3 dny v týdnu jsem jela prakticky non stop od sedmi do osmi do večera. Večer jsem tedy byla ráda, že jsem byla ráda. ALE, chystám pro vás nějaké menší překvapení, tak snad se to povede a budu to moct někdy nějak vydat :). Taky se teď rozhoduju nad seminářema do maturitního ročníku, zkoušela jsem si státní matiku, co byla minulý rok a tak nějak jsem se dívala na maturitní otázky z dějepisu a občanky, protože mám v plánu si je dát do profilové maturitní zkoušky. Momentálně mám taky trochu depku z toho, že bych měla začít číst knížky k maturitě, což se mi taky moc nechce. Jinak jak je zmíněno už na začátku článku, opět se mi podařilo onemocnět, takže od nedělního rána jsem jen dvakrát slezla do přízemí se najís, jinak žiju o rohlících, čajích a věčném ležení. Motám se, mám teplotu a šíleně mě bolí v krku, tak pojedu dnes k doktorovi. Jen doufám, že to bude jen nějaka pitomá viróza, protože se mi nechce moc zameškat ve škole:/.

Co vy? Jak si užíváte čas? A co vám pomáhá na bolesti v krku? Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (6) - Rimmel

23. února 2017 v 18:38 Nákupové radosti
Vítám vás po dlouhé době u nového článku. Moc se omlouvám, že ted nic nevycházelo, ale bylo toho opravdu moc.. a stále je.. však se dozvíte klasicky v nedělním článku:) Udělala jsem si opět radost a zavítala do drogerie pro již dříve zmiňovaný Camouflage cream, který jsem prostě nenašla v odstínu, který potřebuji. Vzhledem k tomu, že korektor jsem už opravdu zoufale potřebovala, rozhodla jsem se, že že zkusím od Rimmelu Match perfection. A nemohla jsem tam nechat ani rtěnku od stejné značky. Tento článek bude možná maličko zmatenější, ale z něakého důvodu mi nejdou přetočit fotky, tak snad mi to odpustíte:)

Jako první se asi vrhnu na rtěnku. Je to taková ta červená v odstínu 200. Prostě obyčejná rtová barva, kterou si vezmete k jakémukoli looku a nezklame. Nevypada špatně, není výrazná, ale může upoutat pozornost. Řekla bych, že jde o takovou narůžovělou, možná lehce pastelovější barvičku. Nosí se mi zatím hezky - však za nějakých tak 14 dnů zkoušení vám sem dám recenzi:)Teď se tedy vrhnu za zmiňovaný korektor. Od sestry mi byl vychválen, tak jsem si teda řekla, že ho zkusím a uvidím. První dojmy jsou takové smíšené. Aplikátor je takový,no.. nejsem si jista nakolik mi bude vyhovovat a hlavně mi jde hůře mačkat produkt ven - plus přes štětinky nevidím kolik jsem ho již vymáčkla. Dávám mu šanci stále, tak uvidím, a vy koneckonců také:).Ještě jednou se moc omlouvám za obrázky, ale z nějakého důvodu mi prostě něšla vůbec otočit:/. Mám v plánu, tak snad to nějak stihnu, udělat takový menší "souboj" stínů stylem, že vždycky vezmu třeba paletku a z té vyberu jeden, který si myslím, že opravdu stojí za to. Nebo něco jako porovnávání stínů v paletkách celkově:) Co vy na to? Vaše Natybeei:)

Váš dotaz (1)

18. února 2017 v 14:00 Vaše poznámky, dotazy,..
Ačkoli jsem to upřímně nečekala, otevřela jsem dneska emailovou schránku a vidím jednu zprávu právě odsud. Nesmírně moc si vážím vyjádření této podpory a i nadále budu vděčná za vaše jakékoli dotazy či poznámky na blog:) Pokud jich bude bývat více, budu možná dělat nějaké hromadné odpovídání či tak něco:) Ale to je zatím v budoucnu..:)

Dotaz tedy zněl: Ahoj, máš hezký blog. Chce to na něm sice ještě hodne zapracovat, ale základ je slušnej. Ráda čtu tvoje články o kosmetice a chtěla bych se zeptat, jestli bude nějaký článek vyloženě o dekorativce očí nebo pleti nebo rtů nebo tak něco. Díky pokud odpovíš, Markéta

Jak jsem již řekla, mnohokrát za dotaz děkuji:). Pokud by to opravdu byl chtěný článek, můžu udělat o dekorativní kosmetice, kterou samozřejmě vlastním - s jinou by to asi moc nešlo, udělat nějaký článek. Rozřazení takhle podle "sektorů" mi nepříjde jako špatný nápad, tak pokud se někdo ještě nějak vyjádří tak určitě ráda:)

Pokud se i vy chcete na něco zeptat, něco mi navrhnout, zkritizovat článek/blog, budu jedině ráda:). Zpětná vazba je vždy důležitá a pokaždé když se jedná o nějakou konstruktivní kritiku, tak ji ráda příjmu:)

Co říkáte na nápad článků o dekorativní kosmetice?:) Vaše Natybeei:)

Mamka učitelka aneb jaké to je být s mámou 24 hodin denně

17. února 2017 v 14:00 Z mého života
Vítám vás u nového článku:) Tentokrát to bude něco z mého života konkrétně z dětství:) tak snad si článek užijete, jdeme na to!:)

Znáte to, jste velcí předškoláci a máte jít k zápisu do první třídy. Většinu tam čeká nějací převlečení žáci, ale za mě to tak ještě nebylo. Ovšem místo nějaké cizí paní učitelky tam na mě čekal někdo hodně známý - moje maminka. Ptáte se jak je to možné? Jsem z malé vesničky, kde sice byla škola, ale nebyl tam první stupeň. Ten tam po několik letech zavedla právě mamka, když jsem tam nastupovala do školy. Tím také bylo zapříčiněno, že mě i dva roky učila jako třídní učitelka.

Asi si říkáte, že to musí bý super. No, upřímně.. ne, není to vůbec super. Všichni na vás nahlíží jako na protekční dítě, i když v té první či druhé třídě to tak není, spíše až když jste starší. Taky si hodně lidí myslí, že maminka přece musí nadržovat - opak je ale pravdou. I kdyby dítě učitele bylo v právu, většinou mu lehce ukřivdí, protože jinak by se řeklo, že nadržuje.

Každý, kdo chodil do školy, kde učil jeden z jeho rodičů asi zná takové to ,,Kdyby jsi tu neměl mamku/taťku tak jedničku nemáš". Tímto bych chtěla apelovat na všechny co to dělají, prosím vás, jděte si dát studenou sprchu. Za studijní výsledky opravdu nemůže to, že máme rodiče ve škole. Jedině snad co, tak jste třeba potrestaní za nějakou známku, kterou ani nevíte, že máte.

Další taková super věc je ,,Joo, to je ta od učitelky". Díky, super, díky. Ano, opravdu mě velmi těší, že jsem ,,ta od učitelky". Pokud vám člověk nestojí ani za to, že si pamatujete jeho jméno, tak prosím zapomeňte na to, že je od učitelky, ušetříte nám tím naštvání.

Ještě by možná stál za zmínku jeden bod, a to poznámky. Děti učitelů opravdu nemohou za to, že dostane někdo jiný poznámku za chování, nesplněný úkol atd. Tak si na něm prosím nevylívejte svoji zlost:)

Na závěr bych snad jen řekla, že i když jsem ,,ta od učitelky" tak jsem na to i patřičně hrdá. Přes všechno osočování stylem ,,kdybys tu neměla mámu, tak.." jsem vděčná za to, že mě a mnohé jiné naučila to, co naučila. S většinou věcí, co jsem tu napsala se mi bohužel alespoň jednou stala. Myslím si, že je fajn, aby si i děti uvědomily tato fakta a ušetřily si pak hloupé a zcestné poznámky:)

Co vy, taky jste děti učitelů? A jak na vás nahlíží/nahlíželi spolužáci?:) Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (5) - kosmetika Freedom

16. února 2017 v 20:32 Nákupové radosti
Vítám vás u nového článku z rubruky Nákupových radostí:) Kdyby někdo náhodou nevěděl, jde o články, kde jsou 1 - 3 produkty, kterými jsem si udělala radost a rozhodla jsem se o ně podělit. Zároveň jsou na tyto produkty udělané po nějaké době zkoušení i recenze, tak snad se bude článek líbit:)

Tento týden jsem se konečně rozhodla zavítat do drogerie Teta abych se podívala právě na nějaké věci od Freedom kosmetiky. Teda, abych byla upřímná.... Nejprve jsem si řekla, že pujdu do Rossmanna pro Camouflage cream ale potom jsem s řekla, že se mrknu na Freedom tvářenky, které jsou docela propagované. Šla jsem tedy do Tety a uviděla jsem tam paletku.. takže tvářenku jsem musela ještě dokupovat :D Achjo.. :D

Vezmu to ale hezky popořádku. Pořídila jsem si paletku. Původně jsem toužila po paletce s názvem Dreamcatcher, ale bohužel ji neměli. Padla mi ovšem do oka Audacious Mattes, a vzhledem k tomu, že žádnou vyloženě nude matnou paletku nevlastním, rozhodla jsem se si ji odnést. Stála 200,- což mi na 12 stínů nepříjde moc:). Má pevný plastový obal, stíny jsou poměrně veliké a v paletce se ještě nachází klasický aplikátor. Barvy jsou všechny matné - 4 světlé, 4 střední a 4 tmavší. Buď je to můj pocit, nebo to tak opravdu je, ale příjde mi, že barvy jsou ve sloupcích řazeny podle barvy kůže, což mi příjde docela fajn:). Není to ale udělané tak, že když jsme bílé, tak nemůžete použít ostatní, to rozhodně ne. Zatím paletku několik dní zkouším a nemám s ní nějaký velký problém - více se však dozvíte v recenzi, kterou můžete očekávat tak do dvou týdnů:)


Jak jsem říkala na začátku článku, původně jsem si tam šla pro nějakou tvářenku, pro kterou jsem se vracela později. Freedom má obecně dobře pigmentované tvářenky ale bohužel má tuším jen pět odstínů, kde mi čtyři příjdou velmi podobné, narůžovělé přirozené a potom jedna odlišná, které jsem neodolala a zamilovala si ji. Tato tvářenka je jako jedona se třpytkami, zlatými třpytkami. Krásně mění barvu od meruňkovo broskové právě do zlaté. Příjde mi tak unikátní, že když si ji dáte na tváře, nemusí tam být už nic jiného. Na tvářích vypadá jako přirozená tvářenka/bronzer a na lícních kostech vám udělá zlatý lesk. Prostě skvost, který si myslím, že snad nikomu nesmí chybět ve sbírce:) Více opět povím v recenzi, zatím mohu říct, že jsem lehce zklamaná, ale možná je to jen mojí nešikovností:)


Opět se omlouvám za své neupravené nehty, ale prostě nějak není čas vůbec:/. Jinak doufám že se vám článek líbil:) Jaké máte zkušenosti s touto značkou vy?:) Vaše Natybeei:)

Tag s písněmi

14. února 2017 v 14:00 Tagy
Vítám vás u nové sekce článků a to u tagů. Myslím si, že je to fajn věc, jak člověka poznat a mnohdy se dá v odpovědích najít i inspirace:) Pokud budou mít tagy úspěch, ráda bych je psala jednou či dvakrát do týdne - ale o tom už rozhodujete vy:) Tak pojďme na to!

První tag, který jsem si vybrala je o písních a má 15 otázek, každou odpověď se budu snažit zdůvodnit, tak snad se bude líbit:)

1. Která píseň tě rozesměje?

Není samozřejmě samotná, ale pokud mám jmenovat jednu, bude to Vodka od finské folkmetalové skupiny Korpiklaani. Samozřejmě kapela celkově má veselé písně, takže na dobrou náladu doporučuji:)

2. Která píseň tě donutí napsat ,,miluji tě"?

Tady jsem nad tím ani nemusela moc přemýšlet, ty písně jsou dvě. První, která mě napdala je od Aerosmith - I don't wanna miss a thing a druhá je Tallulah od Sonaty Arcticy. U první asi není nic co vysvětlovat a druhá je o nešťastné lásce, zklamání,..

3. Jaká píseň ti připomíná domov?

Opět jsem měla odpověď v hlavě ještě před napsáním otázky. Bude to stará dobrá Pohoda od Kabátů. Vzhledem k tomu že na tu písničku jsem pařila už jako 4 letý dítě, asi není moc do objasňovat:)

4. Jaká píseň se ti ohrála?

Noo, těch bude asi víc, ale za poslední měsíce nebo spíš poslední písnička, která se mi fakt ohrála je War Eternal od Arch Enemy. Tu písničku jsem milovala, ale bohužel jsem ji poslouchala moc často.

5. Která píseň ti připomene dětství?

Asi zase Pohoda. Jinak vážně nevím.. Snad jen nějaký Jede jede mašinka... :D

6. Která píseň se ti líbí, ačkoli nemáš ráda umělce?

Love yourself od JB. Možná se strhne lavina od milovníků proč jej nenávidím - je to pro mě arogantní dítě bez úcty - nebo že o sobě tvrdím že jsem metalistka a najednou toto. Aby bylo jasno, pojem "metalista" nemám ráda, protože většina lidí co si tak říká jsou s prominutím idioti co se považuí za nadlidi,...ačkoli mě hodně lidí takto bere, nebráním se tomu, jen to označení nemám ráda. A ukažte mi člověka co má rád je jeden žánr:)

7. Kterou píseň máš ráda ale je ti hanba to přiznat?

Mohla bych se zase opakovat s Love yourself, ale... asi žádná. Nemám problém přiznat že se mi něco líbí:)

8. U které písně se ti líbí text?

Mohla bych jmenovat třeba Tallulah nebo spoustu písní od Nightwish nebo od Amon Amarth. Řeknu ale Konečný řešení od Řezníka a spol.:) Ať si říká kdo chce co chce, je v tom pravdy více než se dá snést. Nemám ráda v písních vulgarismy, ale tady mi to kupodivu nevadí:)

9. Která píseň tě ráno probouzí?

Žádná, mám jakousi Samsungovskou melodii :D

10. Jaká píseň ti připomene tvoje nejlepší kamarády?

Mandarinka Darinka. Prostě to tak je. Jsou věci mezi nebem a zemí a toto je přesně ona.

11. Která píseň tě nutí plakat?

První píseň, která mě kdy rozplakala a tečou mi u ní slzy skoro pořád je Patience of Guns n roses. Nevím proč, ale nějak na mě prostě působí...

12. Kterou píseň si ráda zpíváš?

EEj :D Moc si nezpívám, ale nejčastěj jsem si asi kdy zpívala Twilight of the thunder god od Amon Amarth.. Prostě toooor d odin san... :D

13. Kterou píseň jsi dříve nenáviděla ale teď ti vůbec nevadí?

Wohnout - Svaz moravských bohémů. Tu písničku jsem neměla vůbec ráda dokud jsem na nic netalnčila v pokročilém stavu zábavy.. Tehdy se ledy prolomily :D

Doufám, že se vám tag líbil a pokud máte vy sami nějaký tip, šup s ním do komentáře!:) Vaše Natybeei:)

Týden bez školy aneb záhzračný lék na nervy

13. února 2017 v 14:00 Psychožvásty
Ahoj u nového článku z Psychožvástů :) Tentokrát to bude tak trochu o flákání se ze školního systému - ať jste nemocní nebo se vám prostě jen nechtělo:) Jinak tímto článkem nechci nabádat k záškoláctví!!!

Vzhledem k tomu, že jsem byla nemocná, byla jsem celý minulý týden doma. Do školy jsem nehla téměř ani prstem (krom dopisování sešitů) a celé dny se prakticky jen válela v posteli a koukala na Pána prstenů nebo na Hru o trůny či Vikingy, prostě snový život. Vůbec mi ale nedošlo, jak blahodárný účinek to bude mít na moji psychiku celkově. Až moje sestra mi řekla ve středu odpoledne, že je na mně úplně vidět, jak jsem spokojené, klidná, nevýbušná... prostě v pohodě. To jsem si začala uvědomovat, že všechny moje starosti jsou nějak propojeny právě se školou a tím, že tam teď nejsem sem se jich zbavila a mohla jsem se proto naplnověnovat nic nedělání (což bylo boží, mimochodem).

Se školou totiž souvisí, ať si to přiznáme nebo ne, spoustu stresu a trápení. Ať jde o hloupé známky, testy, zkoušení, úkoly nebo třeba jen o kolektiv a kamarády, kterým třeba není nejlíp. A co si budeme nahlávat i od těch prostě někdy potřebujeme oddych, protože jich máme plné zuby.

Někdy je prostě fajn si udělat volno, ať dobrovolně nebo nedobrovolně. Ještě jednou ale podotýkám, žádné záškoláctví!:) Co vy, taky si někdy dopřejete zasloužený odpočinek? Vaše Natybeei:)

Sportem ku zdraví..a nebo taky ne

12. února 2017 v 18:15 Z mého života
Vítám vás u dalšího týdenního shrnutí toho, co se událo a neudálo:) Tentokrát to bude asi takové lehce stěžovací, tak varuji předem:)

Pokud na můj blog čas od času zavítáte, tak asi víte, že tento týden jsem byla doma kvůli nemoci, takže toho zas tak moc nebylo. Za to o víkendu, nebo vlastně už ve čtvrtek jsem se stihla pěkne rozohnit. Někteří to sledujete, někteří ne, ale běží mistrovství světa v biatlonu, které bohužel doprovází dopingová ruská aféra. Do smíšené štafety byl postaven závodník, kterému někdy v prosinci, tuším, vypršel dvouletý trest za používání zakázané látky. Toto velmi rozohnilo francouzského mistra Fourcada, který se proti dopingu snaží bojovat zuby nehty.

No a pak to začalo. Byl závod, předávka ze třetího na čtvrtý úsek a onen ruský závodník padá k zemi a vedle něj (resp. před ním) je Martin. Začala debata o tom, či to udělal scvhálně nebo ne, jestli to byla náhoda nebo nesportovní chování. Pod jedním článek na soc. sítích jsem se dokonce dočetla od jednoho tvora (člověk, by totiž něco tak stupidního napsat ani nemohl), že je to porušení pravidel. Přitom jediné, co jako porušení pravidel připadalo mně bylo, že ruský závodník neměl na místě, kde byl co dělat, nýbrž měl po předávce okamžitě uhnout z trati, což neudělal a Fourcade, který objížděl tuším našeho biatlonisty se těsně vedle jeho lyže odpíchl aby mohl jet. Další prý porušení pravidel bylo, když Fourcade najel do závěrčné roviny do trati Shipulinovi. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale do háje Martin je první a má tedy právo si vybrat stopu, a to i na poslední chvíli. Prostě to takticky vyhrál, v souladu s pravidly. Kéž by toto ovšem skončilo pouze tímto. Na ceremoniálu Fourcade opustil bednu, když Rusové nastupovali na třetí stupínek, po té co mu ani Shipulin ani ten druhý nepodali ruku. Následoval jeho ironický potlesk a odchod. A samozřejmě to nebylo bez povšimnutí. Ruští fanoušci zuřili jako o život.

Bohužel jsem dnes četla velmi smutný článek o vyhrožování i našim biatlonistům a opět se mi nahrnula krev do hlavy, čeho všeho jsou lidé schopní. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu. Nepříjde mi normální ani zdravé vyhrožovat ostatním sportovcůn. Pokud někdo dopuje, prosím, jeho věc, ale státem řázený doping mi příjde jako jedna z největších sportovních sviňáren.

Co vy, prožíváte toto mistrovství a kauzu s dopingem, která se snad vyřeší?:) Vaše Natybeei:)

The One make-up - recenze

12. února 2017 v 10:00 Recenze
Vítám vás u slibované recenze na můj oblíbený make-up. Tak doufám, že si článek užijete:)

Asi každá žena či dívka touží po dokonalé sjednocené pleti. K tomu nám často dopomohou různé krémy, korektory a bezesporu jednu z hlavních rolí mají makeupy. A jaký je pro mě ten nejlepší?:)

Mého srdce šampion je makeup od Orifflame z kolekce The One, v nejsvětlejším odstínu. Makeup není nějak drahý a řekla bych že má střední krytí. Na pleť hezky přilne a bez báze a s pudrem mi vydrží většinu dne. Makeup je klasiky ve skleněné nádobně s pumpičkou. Tento produkt bych doporučila spíše na normální pleť, rozhodně to není na suchou nebo naopak mastnou a je spíše pro mladší jedince. Nějak nezapáchá a na obličeji je příjemný.


Na obrázích máte klasiky vyfocen produkt a jeho odstín na ruce:). Jaký je ten váš nejoblíbenější?:) Vaše Natybeei:)

Beskydy aneb hurá za Radegastem

11. února 2017 v 20:26 Toulky naší republikou
Vítám vás u dalšího článku ze sekce Toulky naší republikou. Jak asi víte, na pololetní prázdniny jsme s našima jeli do Beskyd na jeden úžasný penzion v Trojanovicích. Od ubytování je to jen několik desítek metrů k dvousedačce, která vás vyveze na Pustevny, kde jsou nejen sjezdovky ale i spoustu běžkařských tratí - a na jednu se teď podíváme:).

Byl krásný slunný den a tak jsme si řekli, že poběžkujeme na Radhošť. Vydali jsme se tedy k lanovce ale než jsme dojeli na Pustevny, byla všude mlha. No, co naděláme, na Radhošť stejně pojedeme. Tak jsme jeli. Na začátku nebyly ani stopy po nějaké stopě a později na trase jsme zjistili, že nás asi ani žádná nová stopa nečeká, protože lidé jsou lidé a bezohleduplnost je jedna z jejích vlastností - stopy byly zašlapané. Vzhledem ke krásnému počasí se po trase vydalo spoustu návštěvníků nejen na běžkách (těch bylo minimum) ale i po svých nebo dokonce se saněmi, na kterých děti jezdili z kopečků dolů. Samotnou mě vělice překvapilo, jak rychle jsem vyběhli k soše Radegasta, kde se nachází malý bufet s občerstvením (nic světoborného ale nečekejte). Od sochy jsme jeli rovnou k vrcholu ke kapličce a soše Cyrila a Metoděje, odkud bylo vlivem hezkého počasí vidět až na vzdálené Alpy. Pod vrcholem se nachází ubytování a restaurace, takže pokud máte hlad, můžete zde uspokojit svoji potřebu:).

Co se trasy týče z turistického hlediska, tak z počátku, vlastně až k soše Radegasta je to pořád do kopce s tím, že na samém počátku trasy je nepříjemný prudší kopec se zatáčkami. Od Radegagsta se sjede kousek dolů, nahoru, dolů a nahoru na vrchol Radhošť. Cesta je prostě nahoru a dolů celou dobu. Jen jako tip dávám, dejte si pozor na zmiňovaném kopečku se zatáčkami - je to poměrne úzká cesta, strmá a ještě k tomu do zatáčky.

Celkově se dá trasa hodnotit kladně. Není to vůbec nic náročného, jede se hezky, a ještě lépe když vím svítí sluníčko:) Co vy a Beskydy? Máte tam své oblíbené trasy?:) Vaše Natybeei:)