Autoškola - kdy ji dělat?

1. února 2017 v 15:00 |  Školní život
Vítám vás u nového článku. Tentokrát jsem se rozhodla věnovat se autoškole, a konkrétně tomu, kdy je fajn si autoškolu udělat. Nebudu proto dále otálet, a jdeme na to!:)

Spoustu mladých lidí v mém věku, kterým je tedy zhruba 18, touží po tom mít svůj vlastní řidičák a moct jezdit autem. Však proč taky ne:). Pokud si autoškolu ale opravdu chceme dělat, musíme si nejdříve ujasnit, jestli vůbec jsme schopni zodpovědnosti v takovém měřítku. Jestli jsem natolik zodpovědní, že budeme jezdit opatrně a ohleduplně, protože v nešťastných případech může jít o životy jak ostatních lidí v provozu, tak i nám. Pokud se tedy cítíme dostatečně zralí, je ještě fajn si říct, jestli budeme jezdit. Asi to zní hloupě, ale hodně lidí, kteří si řidičák udělali, potom ani nejezdili, protože buď neměli příležitost nebo se prostě jen báli. Jestliže tedy víte, že jezdit nebudete, odložte to na později, protože jinak to moc nebude mít smysl:).

Jestliže jste skálopevně rozhodnutí o tom, si řidičák udělat, tak stačí si najít jen vhodnou autoškolu a hurá do toho. Někdy se ale lidé zaobírají i další otázkou - kdy si mám ten řidičák udělat? Hned jak mi je 18? Po maturitě? Později?

Na tuto otázku rozhodně není žádná odpověď špatná. Autoškolu můžete dělat normálně ve školním roce, jen tedy zameškáte, což některým učitelům může vadit. Další možnost jsou prázdniny. Mnozí mají spoustu času, a jak jinak zabít čas, než dělat jízdy v autoškole?:). Na druhou stranu je toto nevhodná doba pro ty, co rádi cestují a jsou celé prázdniny pryč. Další z možností, pokud tedy nemáte v plánu pracovat, a pro mě jedna z nejideálnějších možností je období po maturitě, kdy máte 4 měsíce volna (takže v tomto období to plánuji já:D).

Pokud byste si chtěli vybrat období podle toho, jaký je stav silnice a počasí, a chtěli jet na co nejhorším (těžko na cvičišti, lehko na bojišti), pak rozhodně doporučuji jezdit v zimě někdy ráno, kdy je tma a silnice je namrzlá. Myslím si, že takto se naučíte mnohem více než třeba v létě. Ale toť můj osobní názor, navíc stejně chci dělat autoškolu v létě, protože přeci jen nechci v maturitním ročníku zameškat:)

Co vy, máte už svoji autoškolu za sebou nebo se na to teprve chystáte?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama