Beskydy aneb hurá za Radegastem

11. února 2017 v 20:26 |  Toulky naší republikou
Vítám vás u dalšího článku ze sekce Toulky naší republikou. Jak asi víte, na pololetní prázdniny jsme s našima jeli do Beskyd na jeden úžasný penzion v Trojanovicích. Od ubytování je to jen několik desítek metrů k dvousedačce, která vás vyveze na Pustevny, kde jsou nejen sjezdovky ale i spoustu běžkařských tratí - a na jednu se teď podíváme:).

Byl krásný slunný den a tak jsme si řekli, že poběžkujeme na Radhošť. Vydali jsme se tedy k lanovce ale než jsme dojeli na Pustevny, byla všude mlha. No, co naděláme, na Radhošť stejně pojedeme. Tak jsme jeli. Na začátku nebyly ani stopy po nějaké stopě a později na trase jsme zjistili, že nás asi ani žádná nová stopa nečeká, protože lidé jsou lidé a bezohleduplnost je jedna z jejích vlastností - stopy byly zašlapané. Vzhledem ke krásnému počasí se po trase vydalo spoustu návštěvníků nejen na běžkách (těch bylo minimum) ale i po svých nebo dokonce se saněmi, na kterých děti jezdili z kopečků dolů. Samotnou mě vělice překvapilo, jak rychle jsem vyběhli k soše Radegasta, kde se nachází malý bufet s občerstvením (nic světoborného ale nečekejte). Od sochy jsme jeli rovnou k vrcholu ke kapličce a soše Cyrila a Metoděje, odkud bylo vlivem hezkého počasí vidět až na vzdálené Alpy. Pod vrcholem se nachází ubytování a restaurace, takže pokud máte hlad, můžete zde uspokojit svoji potřebu:).

Co se trasy týče z turistického hlediska, tak z počátku, vlastně až k soše Radegasta je to pořád do kopce s tím, že na samém počátku trasy je nepříjemný prudší kopec se zatáčkami. Od Radegagsta se sjede kousek dolů, nahoru, dolů a nahoru na vrchol Radhošť. Cesta je prostě nahoru a dolů celou dobu. Jen jako tip dávám, dejte si pozor na zmiňovaném kopečku se zatáčkami - je to poměrne úzká cesta, strmá a ještě k tomu do zatáčky.

Celkově se dá trasa hodnotit kladně. Není to vůbec nic náročného, jede se hezky, a ještě lépe když vím svítí sluníčko:) Co vy a Beskydy? Máte tam své oblíbené trasy?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama