Mamka učitelka aneb jaké to je být s mámou 24 hodin denně

17. února 2017 v 14:00 |  Z mého života
Vítám vás u nového článku:) Tentokrát to bude něco z mého života konkrétně z dětství:) tak snad si článek užijete, jdeme na to!:)

Znáte to, jste velcí předškoláci a máte jít k zápisu do první třídy. Většinu tam čeká nějací převlečení žáci, ale za mě to tak ještě nebylo. Ovšem místo nějaké cizí paní učitelky tam na mě čekal někdo hodně známý - moje maminka. Ptáte se jak je to možné? Jsem z malé vesničky, kde sice byla škola, ale nebyl tam první stupeň. Ten tam po několik letech zavedla právě mamka, když jsem tam nastupovala do školy. Tím také bylo zapříčiněno, že mě i dva roky učila jako třídní učitelka.

Asi si říkáte, že to musí bý super. No, upřímně.. ne, není to vůbec super. Všichni na vás nahlíží jako na protekční dítě, i když v té první či druhé třídě to tak není, spíše až když jste starší. Taky si hodně lidí myslí, že maminka přece musí nadržovat - opak je ale pravdou. I kdyby dítě učitele bylo v právu, většinou mu lehce ukřivdí, protože jinak by se řeklo, že nadržuje.

Každý, kdo chodil do školy, kde učil jeden z jeho rodičů asi zná takové to ,,Kdyby jsi tu neměl mamku/taťku tak jedničku nemáš". Tímto bych chtěla apelovat na všechny co to dělají, prosím vás, jděte si dát studenou sprchu. Za studijní výsledky opravdu nemůže to, že máme rodiče ve škole. Jedině snad co, tak jste třeba potrestaní za nějakou známku, kterou ani nevíte, že máte.

Další taková super věc je ,,Joo, to je ta od učitelky". Díky, super, díky. Ano, opravdu mě velmi těší, že jsem ,,ta od učitelky". Pokud vám člověk nestojí ani za to, že si pamatujete jeho jméno, tak prosím zapomeňte na to, že je od učitelky, ušetříte nám tím naštvání.

Ještě by možná stál za zmínku jeden bod, a to poznámky. Děti učitelů opravdu nemohou za to, že dostane někdo jiný poznámku za chování, nesplněný úkol atd. Tak si na něm prosím nevylívejte svoji zlost:)

Na závěr bych snad jen řekla, že i když jsem ,,ta od učitelky" tak jsem na to i patřičně hrdá. Přes všechno osočování stylem ,,kdybys tu neměla mámu, tak.." jsem vděčná za to, že mě a mnohé jiné naučila to, co naučila. S většinou věcí, co jsem tu napsala se mi bohužel alespoň jednou stala. Myslím si, že je fajn, aby si i děti uvědomily tato fakta a ušetřily si pak hloupé a zcestné poznámky:)

Co vy, taky jste děti učitelů? A jak na vás nahlíží/nahlíželi spolužáci?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 17. února 2017 v 14:19 | Reagovat

No já naštěstí nejsem dcerou učitelky, ani si to neumím představit, nebo vlastně to komandování mé matky by bylo horší než je teď :D To jediný si představit dokážu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama