Sportem ku zdraví..a nebo taky ne

12. února 2017 v 18:15 |  Z mého života
Vítám vás u dalšího týdenního shrnutí toho, co se událo a neudálo:) Tentokrát to bude asi takové lehce stěžovací, tak varuji předem:)

Pokud na můj blog čas od času zavítáte, tak asi víte, že tento týden jsem byla doma kvůli nemoci, takže toho zas tak moc nebylo. Za to o víkendu, nebo vlastně už ve čtvrtek jsem se stihla pěkne rozohnit. Někteří to sledujete, někteří ne, ale běží mistrovství světa v biatlonu, které bohužel doprovází dopingová ruská aféra. Do smíšené štafety byl postaven závodník, kterému někdy v prosinci, tuším, vypršel dvouletý trest za používání zakázané látky. Toto velmi rozohnilo francouzského mistra Fourcada, který se proti dopingu snaží bojovat zuby nehty.

No a pak to začalo. Byl závod, předávka ze třetího na čtvrtý úsek a onen ruský závodník padá k zemi a vedle něj (resp. před ním) je Martin. Začala debata o tom, či to udělal scvhálně nebo ne, jestli to byla náhoda nebo nesportovní chování. Pod jedním článek na soc. sítích jsem se dokonce dočetla od jednoho tvora (člověk, by totiž něco tak stupidního napsat ani nemohl), že je to porušení pravidel. Přitom jediné, co jako porušení pravidel připadalo mně bylo, že ruský závodník neměl na místě, kde byl co dělat, nýbrž měl po předávce okamžitě uhnout z trati, což neudělal a Fourcade, který objížděl tuším našeho biatlonisty se těsně vedle jeho lyže odpíchl aby mohl jet. Další prý porušení pravidel bylo, když Fourcade najel do závěrčné roviny do trati Shipulinovi. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale do háje Martin je první a má tedy právo si vybrat stopu, a to i na poslední chvíli. Prostě to takticky vyhrál, v souladu s pravidly. Kéž by toto ovšem skončilo pouze tímto. Na ceremoniálu Fourcade opustil bednu, když Rusové nastupovali na třetí stupínek, po té co mu ani Shipulin ani ten druhý nepodali ruku. Následoval jeho ironický potlesk a odchod. A samozřejmě to nebylo bez povšimnutí. Ruští fanoušci zuřili jako o život.

Bohužel jsem dnes četla velmi smutný článek o vyhrožování i našim biatlonistům a opět se mi nahrnula krev do hlavy, čeho všeho jsou lidé schopní. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu. Nepříjde mi normální ani zdravé vyhrožovat ostatním sportovcůn. Pokud někdo dopuje, prosím, jeho věc, ale státem řázený doping mi příjde jako jedna z největších sportovních sviňáren.

Co vy, prožíváte toto mistrovství a kauzu s dopingem, která se snad vyřeší?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama