Březen 2017

Praha, Kometa a zas nebudu ve škole

19. března 2017 v 14:00 Z mého života
Ahoj, vítám vás u již tradičního týdenního shrnutí událostí:).

Od středy jsem byla v Praze, protože sestra tam nikdy nebyla podívat se na památky, tak jsme jeli:) Přečkalo to mé očekávání, opravdu se mi tam líbilo, ačkoli Prahu prostě nemusím. Každopádně z tohoto výletu pravděpodobně udělám článek do Toulek naší republikou, ale kdy, to opravdu nevím, protože je toho teď nad hlavu.

Docela paradoxem bylo, že Kometa hrála zrovna se Spartou, kterou porazila (!!), takže jsem se cítila trošku jako vetřelec :D.Každopádně mám ohromnou radost, že jsme postoupili do semifinále a doufám, že to dotáhnou na titul:)

V souvislosti s tím, že je toho teď opravdu hodně se přidává věc, že teď opět jedu na dva dny pryč a nebudu ve škole. Budu muset dopisovat testy atd, takže netuším jak to teď bude s vycházením článků, protože je asi nestihnu teď všechny připravit na pravidelné vycházení. Spíš to bude tak, že když budu mít čas, tak něco vyjde, tak snad prominete:)

Vaše Natybeei:)

Jemné jarní kouřové líčení s kočičí linkou

18. března 2017 v 14:00 Tutorialy
Ahoj, vítám vás u dalšího tutoriálu. Jaro klepe na dveře a proto si myslím, že je nejvyšší čas na nějaké jarní líčení:).

Makeup jsem smíchala s tročkou BB creamu, aby byl lehčí a nanesla ho na pleť. Na oční víčka a pod oči jsem dala tekutý a na pupínky tuhý korektor. Vše jsem lehce, ale důkladně zapudrovala. Abych zvýraznila obočí, tak jsem jej před aplikací stínu přejela jelením lojem, aby na něj barva lépe chytla a lépe drželo tvar. Poté jsem jej obarvila stínem a učesala barevným gelem.

Růžový stín s lehkým třpytem jsem nanesla na celé pohyblivé víčko. Poté jsem vzala menší chlupatý štětec a tmavší ztrácecí barvu a dala jsem ji na ohyb oka a vytáhla trošku nahoru. Větším chlupáčem jsem nabrala světlejší ztrácecí odstnín a dala jej na okraj toho tmavšího a ztrácela až téměř k obočí. Aby to nepůsobilo nehezkým dojmem, těsně pod obočí jsem dala tentýž růžový stín co jsem měla na víčku. Nedávala jsem ho ale moc, abych zase nezničila matné stíny. Do vnějšího koutku jsem přidala trošku tmavších barev a k nosu jsem dala rozjasňující stín.

Pak jsem se vrhla na kočíčí linku. Udělala jsem si tečku tam, kde jsem chtěla aby skončily a tečku spojila s koutkem oka tak, aby mířila jakoby pod něj. Potom jsem si udělala tečku na víčku asi ve vzálenosti 1:2 od vnějšího koutku u řas a opět spojila. Potom už stačí linku lehce doladit a dotáhnout ji do požadovaného tvaru. Já například většinou beru černou tužku, kterou stáhnu linku pod oko, abych to tím tak nějak sjednotila a oko protáhla. Řasy jsem obarvila klasicky řasenkou.

Tváře jsem už potom jen lehce vykonturovala a nanesla narůžovělou tvářenku. Jako rozjasňovač jsem použila mix světlé růžové a rozjasňovače, které jsem měla na očích. I rtěnku jsem volila velmi jemnou, aby na sebe zbytečně neupozorňovala.


Freedom tvářenka - recenze

17. března 2017 v 14:00
Ahoj:) Tak nějak pokračujeme v recenzích, protože jsem před dlouhou dobtou slíbila recenzi na Freedom tvářenku a neudělala jsem ji. Tak tady je:)

Není to úplně dávno, co přišla kosmetika Freedom do drogerií Teta a přinesla s sebou spoustu produktů, především paletky očních stínů. Mimo jiné se k nám dostalo i pět odstínů tvářenek za opravdu směšnou cenu - 50,-. Čtyřy z nich jsou přirozené růžové a jedna je taková měňací,.. no, uvidíte sami:)


Ta barva je nádherná. Mohla bych klidně psát esej jenom na to, jak je ta barva úžasná. Je to taková broskvová, má zlaté třpytky a mění barvu od studena do tepla, někdy je spíše růžová někdy více broskvová do oranžova.. prostě nádhera. Když jsem si ji kupovala, měla jsem za to, že je to taková ta věc, kterou dáte na tvář a zastane práci bronzeru, tvářenky i rozjasňovače. A tu práci opravdu zastane. Jen ji na ten obličej musíte dát, a přesně tady nastává kámen úrazu. Příjde mi hrozně hrubá. Asi je to dáno třpytkami, protože co jsem zkoušela tu růžovou, tak to bylo v pohodě, ale tady ne. Strašně, opravdu strašně špatně se nanáší na štětec, protože práší. Ale práší hodně. Na tváři je to v pohodě, ale v tom balení rozhodně ne. Jakmile ji dostanete na štětec, má tendenci si na tvář lehnout jak se jí chce. Někdy se jí tam chytne více, někdy méně atd.. to už ale záleží i na štětci.

Balení paletky je v pořádku, pigmentace parádní, odstín dokonalý, jen ta funkčnost trošku pokulhává. Zajímavé je, že když jsem ji dávala na oční víčko, protože je opravdu nádherná, tak takovou ostudu nedělala. Je škoda, že tolik práší, ale na druhou stranu, takováhle tvářenka za 50,-.. no nekup to. Záleží ale asi vážně na každém zvlášť, jestli mu vadí s ní mít trpělivost nebo ne:)

Doufám, že se vám článek líbil, Vaše Natybeei:)

Stíny s dírou (3) - Trend It Up - The nude selection 020 - RECNZE

16. března 2017 v 14:00 Recenze
Vítám vás u dalšího slíbeného pokračování recenzí paletek, kde jsem udělala díru. Tentokrát to bude paletka od značky Trend It Up, tak jdeme na to!:)

Není to úplně dávno, co tato značka přišela do DM drogerií. Koukala jsem na nějaké recenze této kosmetiky, převážně stínů, a ohlasy nebyly špatné. A protože už mě nebavily pořád šedé tóny, rozhodla jsem se pro něco jiného. Sice stále studeného, ale růžového:).

Jak můžete vidět, díra je opět v nejsvětlejším stínu. Důvodem je mimo jiné to, že se dá použít jako naprosto dokonalý studený rozjasňovač. Myslím si, že jde vidět, že paletka je hodně používaná. Beru si ji s sebou vždy, když někam jedu, protože obsahuje jak světlé, tak tmavé a střední matné barvičky, takže se s ní dá docela hezky kouzlit. Co se pigmentace týče, tak matné stíny jsou na tom nejlíp ale zbytek opravdu moc nezaostává. Nejméně povedná záležitost z této paletky je pro mě nejtmavší stín. Je velmi tmavě fialový a má v sobě krásné fialové třpytky, které ovšem nejsem schopnná nabrat, což mě hodně mrzí. Co se textury týče, tak světlé a matné stíny jsou nádherně měkké, další je takový přechod ale ten poslední, o kterém již byla řeč je hodně prášivý. Co se prášivosti celkově týče, tak stíny práší spíše na paletce než že by opadávaly na oku, spíš naopak, krásně drží celý den.

Shňme to tedy tak, že stíny jsou ve většině parádní, krásně pigmentovnané, měkké, dobře se s nimi pracuje na víčku a mají hezké odstíny. Balení je docela pevné a na rozdíl od statních paletek obsahoval aplikátor, který se dá použít. Dle mého názoru se ji vyplatí mít doma, protože něco tak praktického za 139,-, no nekup to:)

Co vy a kosmetika Trend It Up? Ano nebo ne? A proč?:) Vaše Natybeei:)

Stíny s dírou (2) - Essence - All about greys - RECENZE

15. března 2017 v 14:00 Recenze
Vítám vás u slíbeného pokračování recenzí na stíny, paletky, ve kterých se mi podařilo udělat díru:). A jako druhá, přichází paletka z proslulé řady All about...:)

Když jsem se naučila chodit do drogerií pro nějakou kosmetiku, tak jsem moc toužila po nějaké paletce. Tehdy mi bylo ale strašně líto utratit třeba 100,- za jeden produkt, protože to byla polovina kapesného na měsíc. Pak jsem ale uviděla tuto, All about greys a asi po půl hodině stání a přemýšlení jestli ano nebo ne, jsem si ji koupila. V té době jsem šedé tóny měla velmi ráda, už jen díky mamince, která se maluje pouze šedými stíny.


Jak je vidět, největší díry jsou v těch nejsvětlejších stínech, ale ani ty ostatní nezůstávají pozadu. Bílý stín mi vůbec nepříjde nějak zle pigmentovaný a ráda jsem jej používala přes celé víčko, nebo když jsem ze sebe dělala obludy a potřebovala zesvětlit pleť - možná proto tak rychle zmizela. Světlý třpytivý stín jsem začala více používat po tom, co mi odešel ten bílý. Tento a ještě třpytivý černý jsou poměrně tvrdé stíny, takže rády opadávají při nanášení - což jse obzvlášť vidět u té černé. Příjde mi tak nějak samozřejmé, že černý stín prostě trošku prásit bude vždycky, a ten v této paletce je toho exemplárním příkladem. Co se prostředním čtyř stínů týče, jsou pěkně měkké a ani mi nepříjde, že by prášily nebo opadávaly, jsou hezky pigmentoané... prostě si nestěžuji:). Obzvlášť ten světle šedý je naprosto parádní:)

Shrnutí tedy zní, že stíny jsou půl na půl, ale není to propadák, to určitě ne, trošku mi chybí více matných stínů, ale na druhou stranu je jich dohromady v paletce jen 8. Balení je pevné a vydrželo už hodně:). Dalším plusem je, že okýnka jsou poměrně veliká, takže produktu je docela hodně:).

Co vy, máte něco z kolekce All about...?:) Vaše Natybeei:)

Stíny s dírou (1) - Miss sporty - RECENZE

14. března 2017 v 14:00 Recenze
Vítám vás u slíbeného článku na stíny s dírou. Tyto články budou tři a budou vycházet vždy v 14:00. Těšit se můžete ještě na recenzi na paletku All about greys a paletku od Trend It Up. Tak snad si je nenecháte ujít!:)

Asi každá z nás měla někdy 10 a zjistila, že si na oči můžeme dát stíny. No a tak jsme šly do nejbližší drogérie a za našetřené peníze jsme koupily to nejlevnější co jsme našly - a většinou to byla zmiňovaná značka Miss Sporty. Já to měla trošku jinak. Do města jsem se dostala až když jsem nastoupila na gympl a upřímně jsem ani nějak neřešila stíny, protože moje malování byla řasenka a černé linky. Tlusté černé linky. Až později, když si moje, paradoxně, mladší sestra začala kupovat kosmetiku, tak jsem se o to nějak začala zajímat. Pamatuji si, že "dotáhla domů" právě toto kratro stínů a mně se moc líbilo. Tak mi ho koupila k svátku, tuším:). Už je to nějaký ten pátek, takže vypadá, jak vypadá,...:)


Jako první jsem měla díru s růžovém stínu. Používala jsem jej zásadně přes celé víčko a cítila se hrozně cool. Stín není nejhorší a pro mladé dívky se i docela hodí ale co si budeme nalhávat, tak pigmentace je opravdu otřesná, stejně jako u všech stínů. Jediný, který bych mohla vyzdvihnout je právě ten hnědý, který je na tom z této paletky nejlépe. Tento stín jsem hodně používala do přechodů.... Každopádně, ačkoli to není moc vidět, tak i v tom oranžovém a černém jsou pěkné dolinky. Když jsem zjistila, že mi dochází růžový, začala jsem jej mixovat s oranžovým a upřímně, ta barva nebyla tak šílená jak by se mohlo zdát:). Co se černé týče, tak je špatně pigmentovaná a paradoxně díky tomu jsem ji někdy využívala. Díky špatné pigmentaci jsem se jí totiž nebála použít, protože jsem věděla, že když ji budu postupně přidávat tak to půjde opravdu velmi pomalu.

Abych to shrnula - kvalita stínů špatná, ale pro velmi mladé dívky, které s líčením začínají - proč ne:). Obal kupodivu není tak příšerný. Stíny tak nějak docela hodně práší, hlavně černá a hnědá - u těch je to vidět, u oranžové a růžové to ani nezaznamenáte:)

Co vy a vše první paletka stínů?:) Která to byla? Miss Sporty nebo něco jiného?:) Vaše Natybeei:)

Stříbrnočerné nehty se třpytkami

13. března 2017 v 14:00 Tutorialy
Ahoj, vítám vás u dalšího tutoriálu na nehty. Tentokrát to budou poněkud výraznější nehty nez minule, ale v principu to bude stejné:) Tak jdeme na to!

Nejdříve vezmu stříbrný lak a tím nalakuji celý nehet. Až poté dám silnější vrstvu stříbrného laku na spodní stranu a černého na vršek nehtu. Špendlíkem potom přejíždím z černé do stříbrné, ale ne naopak! Tímto vytvořím taková "chapadla", která dělají dojem toho, že černý lak teče přes ten stříbrný. A protože se mi to zdálo poněkud mdlé, přidala jsem na černu část třpytivý lak od značky She. Pokud nemáte, samozřejmě si můžete podobný lak vyrobit z průhledného laku a třpytek, použijete jen třpytky nebo tento krok prostě vynecháte:). Nakonec jsem vše přetřela průhledným lakem a přidala kamínky:)


Doufám, že se vám článeček líbil a já se těším u dalšího článku:) Vaše Natybee:)

Pudry s dírou + recenze

12. března 2017 v 16:00 Recenze
Ahoj, vítám vás u nového článku na blogu:). Tentokrát to bude o pudrech, které vlastním, a do kterým jsem již udělala díru. Někde je menší, někde větší, tak uvidíte sami!:)

Vezmu to asi od toho, kde je ta díra taková, že produkt je prakticky nepoužitelný - i když sama doufám, že z něj snad ještě někdy neco dostanu.

Jedná se tedy o pudr od Miss Sporty, který mám již opravdu hoodně dlouho. Kupodivu plastové balení se mnou vydrželo opravdu hodně věcí a pudr, když tam ještě byl, se nevysypal ani když mi produkt spadnul. Odstín už netuším - nálepka vzadu už dávno vzala za své, každopádně to bude jeden z těch nejsvětlejších. Ačkoli to tak nevypadalo, tak pudr je na mě opravdu hodně tmavý, takže jsem ho využívala jako bronzer, a to hlavně v létě. Bohužel má takovou naoranžovělou barvu, takže ten efekt není vždy takový, jaký jsem si představovala. Každopádně nepamatuju se, že bych ním měla nějké problém ohledně nanášení na pleť. Pravdou ovšem zůstává, že toho moc nevydrží:)

Druhou největší díru jsem udělala do pudru od značky Very me, která se dá zakoupit přes katalog Oriflame.

Bezesporu mě překvapilo, že má poměrně kvalitní balení. Produkt už ale kvalitou pokulhával i za pudrem od Miss Sporty. Strašně špatně se nabíral na štětec a o aplikaci na obličej ani nemluvím. Dalším negativem je barva. Ačkoli mám největšlejší odstín tak je to opravdu šíleně tmavé a oranžové. Ovšem má to barvu, která se nedá použít prostě vůbec, ale vůbec na nic. Nehledě tedy na to, že mi na obličeji vždy zoxidoval a vypadal příšerně. Zajímavé je, že pokud jsem ho dala jen na kůži bez jakéhokoli podkladu, byl naprosto v pořádku a choval se jak má. Každopádně je cenově srovnatelný s pudrem od Miss Sporty, ale pokud bych si jeden z nich měla koupit znovu, tento to nebude. Jediným plusem je pro mě tedy balení a houbička. Chápu, že houbičky né všichni mají rádi, ale já ano.

Poslední pudr v sobě má dírku jen malou - ale možná proto, že to není moje první a rozhodně ani poslední balení. Jedná se o pudr značky The One (Oriflame).


Jak říkám, je to již moje druhé balení a nemůžu mu vytknout vůbec nic. Balení má pěkné, barva naprosto vyhovující, spolupracuje s ostatními produkty, které mám na obličeji, dobře se s ním manipuluje, vypadá na pleti hezky,.... a takhle bych tu mohla povídat opravdu dlouho:). Jedno z největších plus má u mě tento pudr i díky krytí, protože kryje opravdu krásně. Prostě mu nemám co vytknout :).

Jaké máte oblíbené pudry vy?:) Za mě je to rozhodně tento poslední:) Jinak tento článek bude ještě o stínech, tak snad si jej nenecháte ujít :) (měl by vyjít v úterý v 14:00) Vaše Natybeei:)

Rodinná pohoda, zamyšlení na Cersei, nic se nestalo,..

12. března 2017 v 14:00 Z mého života
Vítám vás u shrnutí uplynulého týdne:)

Jak víte, měla jsem angínu, takže jsem zůstala doma. Aby toho ale nebylo málo, maminka dostala hnisavou angínu a sestře nebylo dobře. A jelikož tatínek pracuje z domu, tak jsme tu měli celý týden takovou rodinou pohodu :D. Přes prázdniny se teď budu stažit nějak dohnat školu, tak snad to nějak půjde:)

Abych tak nějak shrnula moje dny - prášky, snídaně, oběd, prášky, večeře a čekání na prášky. Takže paráda. Další mojí náplní bylo koukání se na GoTko a začala jsem hodně přemýšlet na Cersei. Dospěla jsem k závěru, že je vlastně docela pochopitelné to, co dělá. Je to zničená žena, kterou nikdy nikdo nebral vážně a chtěla ochránit svoje děti atd... No, koukám, že tento článek stejně bude o ničem, protože se nic nestalo, tak vás alespoń nalákám na ten další - bude o pudrech, které jsem opravdu hodně používala a výjde v 16:00, tak doufám že se bude líbit:) Vaše Natybeei:)

Power of makeup / Síla makeupu

11. března 2017 v 14:00 Beauty
Vítám vás u nového článku. Tentokrát to bude, jak název napovídá Power of makeup, nebolí Síla makeupu. Tuto spoušť videí a článků odstartovala americký youtuberka Nikkietutorials, která pomocí makeupu změnila půlku své tváře. A jakože ta proměna stála za to:)

Myslím si, že je to trošku téma na zamyšlení. S makeupem se dá opravdu hodně kouzlit. Můžete prakticky změnit většinu obličeje pomocí konturování, tvar očí pomocí linek atd.. (byl tu o tom i článek). Jenže večer to všechno sundáte a jste to opět vy, bez makeupu. Čím déle jsem teď doma, tím více jsem si na své nenamalované já zvykla a ž by mi asi ani nedělalo takový problém jít na ulici bez líčidel. Hodně dívek to tak ale nemá, ať už z jakéhokoli důvodu. Pro mě byl jeden z těchtu důvodů akné, kterým jsem poměrne trpěla a snažila se to zakrýt. Samozřejmě, že to vypadalo ještě mnohem hůř, ale já se alespoň cítila líp, že to třeba snad nebude vidět. Dalším důvodem je prostě nespokojenost se vzhledem. Já sama jsem byla hodně dlouho nespokojená. Svoje bílé řasy jsem schovávala v černočerné řasence, které jsem pomohla ještě o linky, aby toho náhodou nebylo málo.

Jednou ale příjde den, kdy si najedete svoji drahou polovičku a tu vrstvu na obličeji budete muset smýt, protože ráno vás nebude bavit chodit se hned malovat, a jít nalíčená do postele spát? Přece nejste čuně. I já se bála, že se mu nebudu líbit. Teď vím, že zbytečně. Najednou vás ten člověk uvidí úplně v jiném světle a pokud vás má člověk rád, bude vás mít rád i bez té vrstvy na obličeji.

Neznamená to ale, že bych líčení zavrhovala, to vůbec ne. Ale už to alespoň nedělám proto, že sama se sebou nejsem spokojena ale proto, že mě to baví - a to je, myslím si, mnohem důležitější.:). A jak vypadá moje prezentace power of makeup? Podívejte se sami:)


Snad se vám článek líbil a třeba vás trošku dovedl k zamyšlení:). Proč se malujete vy?:) Vaše Natybeei:)