Nastřelování náušnic

2. března 2017 v 14:00 |  Beauty
Vítám vás u nového článku:) Ačkoli jsem ho zařadila pod Beauty, nebude to úplně o makeupu nebo líčení. Ale to už jste asi z názvu poznali:). Doufám, že se článek bude líbit a jdeme na to!:)

Když se narodí malé hollčičky, po nějakém čase se jim nastřelují náušnice. Provádí se to u normální obvodní lékařky a většinou to stojí okolo 500,-. Někdy se ale někteří zblázní, a já patřím mezi ně, a rozhodnou se, že jim jedna náušnice v uchu nestačí, že by chtěli dvě. A po nějaké době se rozhodnou že přece do třetice všeho dobrého. Jak to tedy probíhá, bolí/nebolí,..? Dozvíte se dále:)

Druhou dírku do ucha jsem si nechala nastřelit, když mi bylo 13, samozřejmě se souhlasem rodičů, jinak to ani nejde, leda, že byste si dírku píchli sami, ale tím si můžete snadno zapříčinit infekci a navíc je to velmi bolestivé a zdlouhavé. K lékaři se normálně objednáte a řeknete, že byste chtěli nastřelit náušnice. Poté co dojdete do ordinace tak si vyberete náušnice, které jsou zabalené ve sterilní krabičce, a které budete nějaký ten pátek nosit. Potom vám sestřička, nebo vy sami, namaluje fixou tečku na ucho, kde náušnice bude. Lalůček se potom vydezinfikuje a přejde se k samotnému procesu natřelení. Sednete si, přiloží se vám k uchu "pistole" a náušnice se nastřelí a rovnou zapne. Abych byla upřímná, strašně jsem se bála toho, že to bude bolet, ale byla to jen chvilková tupá bolest, takže to bolelo méně než třeba odřené koleno:).

Doporučuji si umýt vlasy těsne než pojedete k doktorovi, protože po nastřelení byste si je neměli den až dva umývat, aby se do ranky nedostala nějaká infekce. Náušnici bystě měli nosit tak dva až tři měsíce a za tu dobu byste si na ucho neměli moc šahat, minimálně první měsíc ne a také byste se neměli potápět a vůbec chodit do bazénu nebo do rybníků. Proto si myslím, že nejepší čas na náušnice je podzim/zima.

Když jsem byla na nastřelování podruhé, tak jsem chtěla náušnici nahoru do chrupavky, ale sestřička se neodvážila, takže mám na levém uchu 3 a na pravém 2. Později jsem si o tom i něco četla, a zjistila jsem, že pokud chcete náušnici do chrupavky, tak se nedoporučuje to nastřelovat, ale propíchnout jehlou. Je to poměrne bolestivé, což se dá očekávat, dokonce se říká že více než tetování. Každopádně, pokud si tedy chcete propíchnout chrupavku, běžte do piercingového studia, kde jsou na toto odborníci. Každopádně tu počítejte s šesti až dvanácti měsíčním hojením a tím, že tyto ranky rády hnisají.

Problémem u lidí s více dírkami jsou náušnice. Lidé, co mají jen jeden pár náušnic, tak jim stačí mít dvě... no.. já abych to zaplnila všechno, potřebuji jich 5 pohromadě, a všichni víme, jak se náušnice rády ztrácí. Každopádně to není o tom, že byste museli nosit všechny, to samozřejmě ne, ale je to prostě dírka v kůži a jde to vidět. Náušnice tedy nejvíce nakupuji asi v New Yorkeru, protože je tam nemají zbytečně předražené a mají tam ty, které potřebuji:)


Doufám, že vám článek byl nějak užitečný a pomohl vám:) Co vy, máte také více náušnic?:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama