Nude Freedom paletka - recenze

4. března 2017 v 14:00 |  Recenze
Ahoj u nového článku:) Původně jsem chtěla recenzi na tuto paletku udělat formou videa, ale když jsem to žačala stříhat naznala jsem, že radši zůstanu u psaní článků :D. Jsem prostě šikulka. Nebudu ale dál kecat a hurá na článek!:)

Paletku můžete znát už z mých nákupových radostí, ale pro jistotu na konci článku opět budou obrázky. Jde tedy o paletku pouze matných stínů v nahých tónech. Dohromady je těch stínů 12, balení je velmi pevné a mimo stínů v něm najdete i pěnový aplikátor, který kupodivu není tak šílený jako u většiny paletek. Jinak tuto paletku a obecně kosmetiku Freedom můžete koupit v Teta drogeriích.

Stíny jsou uspořádané ve třech sloupcích po 4. Stíny mají poměrně velká políčka a produktu je tam hodně, což se u těchto barev vždycky hodí. V první řadě jsou světlé stíny, druhé střední, ztrácecí stíny a ve spodní řadě se nachází i tmavší a černý stín. Také se nemohu zbavit pocitu, že i sloupečky jsou poskládané podle pletí. První sloupec mi příjde že je určen spíše blondýnkám a celkově velmi světým lidem. Prostřední sva sloupečky jsou takové střední - pro světlejší i lehce tmavší pleť, z čehož mi příjde že jeden je více pro obličej s růžovým a druhý se žlutým podtónem pleti. Poslední si myslím, že je ideální pro tmavší pleť. A teď to vezmu ještě o něco podobněji:).

Vrhnu se na to po řádcích. V prvním řádku, jak jsem tedy říkala jsou světlé, pudrové odstíny.


Jak můžete vidět, tak i na ruce je první stín velmi pudrový a světlý. Pro tmavší pleť bude jistě vynositelnější než pro mě. Myslím si, že je to i vidět na obrázku, že jsem do něj skoro ani nešahala. Ten stín není špatný, jen je mi prostě barevně téměř k ničemu - maximálně tak když jsem nějakým stínem táhla moc, tak tato pudrová ho překryje. Podobný případ je pro mě i druhý stín. Není špatný, jen mi prostě barevně úplně nejde. Má takový meruňkový podtón, není škaredý, ale pro mě bohužel také né až tak dobře využitelný. Za to trojka, ta to u mě v tomto řádku vede na plné čáře. Z této první čtyřky mi příjde nejpigmentovanější (ale ne že by ty ostatní zaostávaly - všechny stíny v patelce jsou velmi dobře pigmentované) a protože je do růžova, tak jej využívám teď už prakticky pořád. Poslední stín je žlutý a osobně jsem mu ještě nenašla nějaké využití. Ačkoli se tak netváří, tak na oku mi příjde podobný jako dvojka.


Ve druhém řádku se nacházejí stíny, které mi příjdou fajn do očního záhybu nebo případně i na obočí nebo konturování. První stín z této řady je opět pudrový, ale tentokrát není tak moc světlý jako stíny z předešlé řady. Využívám ho spíše na lehké ztácení stínu na víčku nebo do záhybu, pokud nechci aby bylo vidět, že mám na očích stíny. Druhý stín využívám z této řady snad nejvíce. Né že bych ho dávala tolik na víčko, ale moc ráda s ním vytvářím nenápadné kontury. Pokud dávám nějaký stín z této paletky do ohybu oka, většinou je to dvojka a nebo trojka. Trojka je prakticky teplá hnědá a příjde mi, že má lehkou tendenci flekatět. Vůbec nejmíň povedený stín z celé paletky mi příjde čtvrtý stín z této řady, a to jak barvou tak texturou. Omlouvám se za výraz, ale je to prostě typická posraná hnědá, kterou opravdu nemám potřebu si dávat na obličej. A jako ještě větší mínus považuji to, že flekatí. Netuším proč, protože zbytek stínů je naprosto v pořádku, ale tento se mi prostě nějak divně drolí a vubec je takoveý.. nic moc.


A konečne hurá na poslední řádek stínů:). První stín je jako i ty dva nad ním takový pudrový, opět fajn na konturování nebo do záhybu oka. Dvojka je trošku podobná jako ta pokakaná barvička z druhé řady, ovšem tato na tom rozhodně není tak zle, spíš naopak, na oku vypadá hezky. Tento, i dva násleující stíny o kterých se zmíním mají trošku tendenci opadávat, ale rozhodně to není žádná tragédie - spíše daň za to, jak skvěle jsou stíny pigmentované. Trojka je krásná tmavá hnědá barva, kterou většinou ztmavuji vnější koutky oka. Opět pro ni platí, že je výborně pigmentovaná. A ačkoliv to tak na obrázku asi nevypadá, tak skvělou pigmentaci má i poslední černý stín. Když jsem jej poprvé nanášela na víčko, dokonce mě to i lehce zaskočilo, protože takovouhle černou jsem opravdu nečekala.

Jsme na konci článku, tak doufám, že vás tato recenze nenudila. Pokud bych já za sebe měla říct, jestli si ji koupit znovu nebo ne, tak bych do ní asi šla. Je sice pravda, že né všechny stíny mi sednou dobře ale na druhou stranu si myslím, že neexistuje paletka, která by vám 100% vyhovovala. Pigmentovaná je krásně, stojí jen 200,- a přijde mi i hezky poskládaná. Je vidět, že si s barvičkami někdo hezky pohrál, a to ocěnuji:). Jaké jsou vaše zkušenosti s touto paletkou nebo paletkami od Freedom obecně? Já ještě pokukuji po Dreamcatcher, tak snad ji brzo ulovím a vy ji uvidíte v Nákupových radostech:) Vaše Natybeei:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama