Srpen 2017

Líčení očí s Lid Lingerie paletkou

23. srpna 2017 v 18:00 Tutorialy
Ahoj:)

Aby to tu nebyly nákupy za nákupem, rozhodla jsem se napsat pro vás alespoň jeden tutoriál na oživení. Bude, jak je zřejmé z názvu, s jednou z nejnovětších paletek od NYXu, které jsem se již lehce věnovala v nákupových radostech, které byly zaměřené právě na tuto značku. Doufám, že si tutoriál užijete a třeba i vyzkoušíte. :)

Pro absolutní přehlednost a pořádek přikládám fotku s očíslovanými odstíny stínů.


Jako první jsem upravila obočí. Klasicky si jej maluji stínem a aby to bylo autentičtější a šlo opravdu o NYX, pokužila jsem k tomu stín č. 4. Obočí je také upraveno gelem (Essence - Make me brow) kvůli odstínu a rozčesání chloupků. Poté jsem nanesla bázi pod oční stíny (Essence - Colour intensifying eyeshadow base) a vrhla se na samotné hraní se stíny. Chtěla jsem je využít všechny, a proto je konečné líčení tmavší a pro někoho možná trošku bláznivější.

Nejprve jsem nanesla nejsvětlejší stín (č.1) přes celé pohyblivé víčko a poté i pod obočí, pro jeho větší definici a prozáření. Poté jsem vzala tmavý teplý stín (č. 6) a využila toho, že není tolik pigmentovaný. Udělala jsem s ním jakoby hranici, kam až bude líčení sahat. Vzala jsem na to chlupatý štětec s kratšími štětinkami a postupně stín nanášela do ohybu směrem k obočí a nebála jsem se s ním zajít i lehce dopředu. Poté jsem se vrhla na samotná ohyb oka, k čemuž jsem použila nejteplejší, cihlovou barvičku (č. 3) z paletky. Stín jsem nanášela tím stejným štětcem a dávala jsem jej pod něj. Občas jsem šáhla opět do předchozího stínu, aby byl přechod rozmazanjší. Tento stín jsem dávala více do vnějšího koutku oka a nanesla jsem jej i na vnější polovinu pohyblivého víčka a pod oko. Abych udělala kontrast barev a zároveň pomohla vytáhnout barvu ze stínu č. 6, tak jsem nanesla fialkový stín (č. 2) na celou přední část pohyblivého i spodního víčka. Dúležité je pořádně rozmazat přechod mezi cihlovou a fialovou barvou, což může chvíli zabrat kvůli velké odlišnosti barev. Pomohla jsem si u toho teda troškou světle meruňkového stínu (č. 5), kterým je fialový stín z velké části překryla. Dala jsem si ale pozor, aby ve finále byl vidět a ladil tak s tmavším stínem nad ním. Celé líčení stíny jsem dokončila mono stínem z řady Hot Singles v odstínu Diamond Lust a dala jej do vnitřního koutku oka na prozáření jinak matného líčení.

Vzhledem k výraznosti looku jsem přidala linky (NYX - Epic Ink Liner) s menším ocáskem. Abych dodala očím ještě větší dramatičnost, tak jsem spodní i vrchní vodní linku obtáhla černou tužkou a řasy namalovala řasenkou (Yves Rochers - Sexy Pulp Mascara). A výsledek?Doufám, že se vám dnešní článek líbil a třeba podobné líčení i sami doma zkusíte:) Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (16) - zaměřeno na tváře

20. srpna 2017 v 18:27 Nákupové radosti
Ahoj, vítám vás u nového článku :)

Jak jste již z názvu poznali, tento díl bude věnován produktům na tváře, konkrétně tvářenku a rozjasňovač. Opět připomínám, že názory jsou pouze první dojmy a ucelený pohled na produkt je až v recenzi, nikoli tady. Přeji příjemné čtení :)

Začnu tvářenkou od Essence s názvem Matt Touch Blush v odstínu 30 Rose Me Up. Jak možná víte tak vlastním už jednu tuto matnou tvářenku, a to v odstínu 20 Berry me up. Vzhledem k tomu, že ji mám velmi ráda, rozhodla jsem se pořídit jí kamarádku. Tvářenka je v obyčejném plastovém obalu, který je velmi skladný. Tento odstín mi příjde velmi neutrální a příjemný, lehce rozjasňující ale přesto matný (dobře, tato věta musela znít zajímavě :D ). Dle mého názoru se dá použít na tváře místo kontury a tvářenky, protože obličeji dodá opálenější vzhled, pokud se to s ní tedy nepřežene.


Druhým produktem na tváře je minerální rozjasňovač od Catrice. Dlouho jsem uvažovala jestli si jej pořídit nebo ne, ale nakonec jsem to riskla. Je obrovský, takže si myslím, že vám vydrží na celý život. Jak pravděpodobně víte tak má takový vypouklý tvar, který mi absolutně nevyhovuje hned ze dvou důvodů. Zaprvé mě trošku štve, ře produktem není vyplněné celé dno, ale to by nebylo nic hrozného. Co mě opravdu štve je velikost a absolutní nepraktičnost obalu. Vím, že jsem na toto asi velmi náročná, ale ten obal je absolutně neskladný. Chápu, že musí být větší kvůli samotnému tvaru produktu, ale asi bych upřednostnila, kdyby nebyl vypouklý ale zarovnaný (ten obal). Co se vlastností týče, je hezky pigmentovaný a na tvářích nevypadá vůbec zle a nemá, narozdíl od jiných rozjasňovačů z drogerie, třpytky. Co bych mu asi vytkla je to, že práší, ale chápu, že to k tomuto konkrétnímu konceptu produktů patří.


Jaký je váš obíbený rozjasňovač?:) Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (15) - zaměřeno na řasenky

16. srpna 2017 v 13:10 Nákupové radosti
Ahoj u dalších a téměř nekončících nákupů!

V tomto díle se zaměřím na řasenky, které mi tak nějak ,,přistály" v mém stojánku. Pokud jste tu poprvé tak připomínám, že v tomto článku nejde o recenzi, ale o popis produktu a první dojmy z něj. Recenze na produkty najdete v samostatné rubrice.

Jak už víte (či nevíte), mám ráda některé produkty od Orifflame a řasenky mezi ně prostě patří. Upřímně jsem si tam nikdy nekoupila řasenku, se kterou bych byla nespokojená. Obecně můžu říct, že všechny mi vydrží tak 2 až 3 měsíce (každý den dávám 2 až 3 vrstvy) a jsou dopotřebovány (= nevysychají). Kartáčky mají umělohmotné. Tentokrát tu má od nich řasenku s názvem Hypnotic Depth Mascara. Moc se mi na řasenkách líbí, když nemají přehnaně veliké balení (viz Maybelline) a to tyto řasenky všechny do jedné splňují. Má umělohmotný kartáček s bodlinkami, které jsou z vrchního pohledu uspořádané do obdélníku. Zdá se, že řasenka bude hezky oddělovat řasy ale zatím mi příjde poměrně hodně mokrá, tak uvidíme:)
Druhou v pořadí je "miniatura" (velká miniatura) řasenky Sexy Pulp Volume Extreme. Dostala jsem ji jako dárek k registraci a nestěžuji si. Od Yves Rochers mám již jednu řasenku (někde tu je na ni i článek) a ta byla velmi dobrá. Tato má obří kartáček, který řasy neslepuje. Řasenka slibuje objem a zatím mi příjde, že jej dělá opravdu veliký. Z mých prvních zkušeností mi příjde, že ale řasy moc neprodlužuje. Co se natáčení řas týče tak bohuel nemůžu posoudit, protože je mám od přírody hezky natočené nahoru.To by bylo už pro dnešní článek vše. Jaká je vaše oblíbená řasenka?:) Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (14) - DM drogerie

13. srpna 2017 v 15:00 Nákupové radosti
Ahoj u dalších nákupových radostí. Pokud jste tu poprvé, je to rubrika o produktech, kterými jsem si udělala za poslední dobu radost. V těchto článcích najdete moje první dojmy a popis produktu. Upozorňuji, že první dojem nemusí být identický s konečným názorem, který většinou najdete v recenzích.

V tomto článku se podíváme na mé naprosto nové kousky, co se objevily v mé kosmetice. Všechny produkty jsou z DM drogerie a jsou cenově více než dostupné:)

Prvním z nich je primer na stíny od Essence s názvem I ♥ Colour Intesifying. Jedná se o primer, který lehce zesvětlí oční víčka a tím pádem by barvy měly být více intenzivní. Má takový ten houbičkový aplikátorek a příjemnou texturu. Na oku jsem ho zatím nezkoušela, ale na ruce na něm byly barvy opravdu o něco výraznější než na kůži.


Dalším produktem je rtěnka od Trend It Up v matném odstínu 420. Potřebovala jsem nějakou levnější nahou rtěnku, která bude matná, tak jsem šáhla po této. Má krásné, i když trošku objemnější balené, a moc se mi líbí vyražený název značky na samotném produktu. Co jsem ji zkusila nanést na rty, je hezky krémová. Bohužel ale není matná, spíše saténová. Po aso 10ti minutách mi lehce zaschla a trošku zmatněla, ale stále bych to nenazývala matnou rtěnkou. Obtiskává se a na to, jaký má finish tak by nemusela tolik vysušovat rty. Ale jak jsem zmínila na začátku, jsou to moje první potřehy, více bude v recenzi :)
Čím jste si v poslední době udělali radost vy? :) Vaše Natybeei :)

Moje nákupové radosti (13) NYX

9. srpna 2017 v 16:00 Nákupové radosti
Ahoj u po několikáté v řadě u nákupových radostí. Tentokrát, jak název napovídá, se bude jednat o produkty značky NYX, tak pojďme na to!:)

NYX, ačkoli se nachází v Douglasu není úplně cenově nedostupná značka. Poměr cena/výkon je tu pro mě ještě příznivá, čili do ní ráda zainvestuji. Za nejlepší produkty se povužijí tekuté rtěnky a jejich transtaprentní pudr. Naopak né moc chválené jsou jejich stíny, kterými ale z vesela začneme :).

Jako první zde představím jeden z mono stínů ze řady Hot Singles, konkrétně odstín HS68 Flustered Nerveux. Je v klasickém plasovém balení s mašličkou, které upřímně nemám moc ráda kvůli nepraktičnosti a zbytečné velikosti. Samotný produkt je ale snad ze všech stínů, co z této kolekce vlastním (pokud pohledáte, najdete i článek o nich :) ). Nejen pigmentace mi příjde trošku na vyšší úrovni, tak i samotná textura a jedinečnosti odstínu. Obecně mi příjde, i podle testerů, že třpytivé stíny jsou na tom mnohem lépe než ty matné. Tento odstín je načervenalý, respektive červeno hnědo cihlový, se studenými narůžovělými třpytkami, který dělají stín poměrně originální. Není tolik prášivý a na víčku dokáže být intenzivní.


U stínů se ještě maličko zdržíme. Na řadu přišla Lid Lingerie paletka. Asi jste o ní už všichni slyšeli a kdo ne, styďte se. Na matné paletky opravdu moc nejsem a u NYX tím víc, že jsem s těmi matnými mono stíny nebyla úplně spokojené, jak bych si představovala. Tato paletka mě ale zaujala, už jenom tou nádhernou levandulovou barvičkou. Co si budeme povídat, prostě jsem si ji pořídila. Paletka tedy obsahuje 6 stínů, z čehož je jeden pleťový, tři teplé a dva studené odstíny. Konzistenčně jsou stíny na to, že jsou od NYX a jsou matné pěkně máslovité, až na jednu vyjímku (která mě trošku mrzí) slušně pigmentované a ani moc nepráší. Okýnka sama o sobě jsou veliká, ale vzhledem k tomu, že je to svým způsobem docela basic paletka, nevidím to na škodu (narozdíl od obřího balení, opět..).


Nyní už stíny opustíme, ale stíle zůstaneme u líčení očí. K narozeninám jsem dostala od sestřičky linky Epic Ink Liner. Linky jsou tekuté a mají poměrně zajímavý hrot, který se skládá z několika malinkých tyčinek, které se seběhnou do jednoho bodu a vytvoří tak precizní hrot na nanešení linky. Zatím je nemám moc prozkoušené, takže můžu teď jen říct, že jsou krásně pigmentované a velmi dobře se s nimi tvoří jemná tenká linka.


Od očí se přesuneme ke rtům. Mým dalším narozeninovým dárečkem byla tekutá Lip Lingerie v odstínu Embellishment. Tyto rtěnky má velmi dobře ozkoušené pvrávě sestra, která nosí rtěnky mnohem častěji než já. Dle jejího názoru krásně drží a nemusí je přes den moc opravovat. Co se tohoto odstínu týče, je to nádherná, opravdu nádherná fialovo šedá barva, pro kterou bych zabíjela. Aplikace je pro mě složitější, ale to je spíše mnou, protože nejsem na tento druh rtěnek zvyklá. Zatím jsem ji měla jen jednou na sobě, asi po 4 hodinách po jídle potřebovala velmi opravit a vysušuje, což ale nepovažuji za nějaký problém u tekutých rtěnek. Pigmentovaná je hezky a při nanášení má krásnou krémovou texturu.


Přesouvám se na poslední produkt tohoto článku, a to fixační sprej od NYX. Spreje na můj vkus za tu cenu není málo, ale kdyby jí bylo více, rozhodně bych se nezlobila. Má roprašovač, který udělá pěkný opar, zároveň se tam ale vždy najde několik větších kapek, které celý dojem trošku kazí. Co se účinku týče, tak zatím mohu jen říct, že v teple mi makeup nevydrží ani o vteřinu déle než bez spreje. Abych ale nebyla hned jen kritická tak krásně zmatní pleť.


Na závěr chci říct, že na tyto produkty plánuji udělat i recenzující článek, jelikož v Nákupových radostech jsou zachycené spíše první dojmy z prvního nošení a vyzkoušení produktu.

Jaký je váš oblíbený favorit od NYXu?:) Vaše Natybeei:)

Moje nákupové radosti (12)

7. srpna 2017 v 17:26 Nákupové radosti
Ahoj, vítám vás na svém blogu, který je zaměřen převážně na můj koníček - kosmetiku. Jen tak na "začátek", nejsem žádný profi vizážista a kosmetiku co mám, mám převážně koupenou za své vlastní peníze. Proto opravdu nemusíte očekávat značky jako Urban Decay, Too Faced a tomu podobné:).

Hodně dlouho jsem nic nenapsala, nebyla chuť, nálada, čas,.. a dělat to z donucení se mi opravdu nechtělo. Nyní tu ale pro vás mám nový článek ze série Nákupové radosti, tak doufám, že si jej užijete:).

Jak možná víte, pokud jste četli i jiný čánek z blogu, ráda nakupuji některé kosmetické výrobny od Orifflame. A tomu se budu věnovat i ve dnešním díle:)


Vrhnu se na to asi postupně. Od značky The One nedám dopustit na makeup a korektor, které mi příjdou poměrně kvalitní. Co se makeupu i korektoru týče, mám nejsvětlejší odstíny, které jsou dostupné, jelikož jsem prostě blonďatá bledule. Makeup je lehký a dá se i vrstvit, neleze do pórů, ale občas se mu zalíbí nějaká ta vráska okolo očí. Co se krytí týče, tak bych jej nazvala středním - jednoduše něco zakryje, ale nebudete mít obličej jako paštiku :). Přepudrovaný mi v průměru na mé mastné a potící se pleti vydrží tak 5 - 6 hodin, poté se začne výrazně ztrácet a je potřeba pomoci pudrem. Makeup sám o sobě je ve skleněné lahvičce s pumpičkou a schne do saténova/matna.


Korektor je o něco světlejší než makeup - logicky. Je tekutý a nanáší se z tubičky špičkou. Ve srovnání s tekutým korektorem od Rimmelu mi příjde mnohem lepší tento. vydrží plus mínus stejně jako makeup. Je potřeba upozornit, že je to korektor na prosvětlení obličeje a né na pupínky, těm nedělá dobře a naopak je ještě o něco zvýrazní. Na pleti je příjemný a nikam nezalízá - ani do pórů, ani do vrásek. Též jej používám na oční víčko, kde mi spolu s pudrem tvoří základ pro oční stíny. Krytí korektoru není extrémně vysoké, proto se nehodí na výrazné začervenání nebo kruhy pod očima.


Jako poslední zmíním houbičky na makeup. Svým tvarem připomínají houbičky od Ebelin, ale tyto jsou v porovnání s nimi nesrovnatelně lepší. Když se navlhčí, vzroste jejich objem minimálně o polovinu, mají jemné póry a celkově se s nimi velmi příjemně zapracovává makeup a korektor do pleti. Dají se i pohodlně vymývat:)

Jací jsou vaši obílbenci, co se houbiček týče? Nedáte dopustit na originální Beauty Blender nebo máte jiného favorita?:) Vaše Natybeei:)