Dětské lásky, práce,.. aneb život plyne dál

12. března 2018 v 20:03 |  Z mého života
Ahoj, vítám vás u dalšího článku.

Tentokrát to bude takové zamyšlení se nad tím, jak moc nás vlastně ovlivňuje náš minuý život, naše vzpomínky a zkušenosti. A aby to nebylo tolik nudné, povím vám u toho především můj postoj a zkušenosti, které některým z vás, které prožívátě nešťastnou lásku, pomohou. Tak otřít případné slzy a jdeme na to!

Ještě na základce jsem byla taková lehce zakřiknutá, takový prostě stydlivý trdlo. A to, že jsem tam měla maminku učitelku tomu logicky moc nepomohlo (viz moje předchozí články). Jakmile jsem ale přestoupila na gympl, hodně věcí se změnilo a toto byla právě jedna z těch věcí, která se změnila hodně razantně. Nebyla jsem dvakrát stydlivá, spíše poměrně odvážná, alespoň co se kluků týče. Někdy v zimě jsem se tehdy seznámila s jedním klukem, který bydlel kousek od nás. Dostala jsem za úkol jej pozdavit - tak jsem to udělala. Líbil se mi, postupně jsem se začali bavit a byli jsme spolu víc a víc a začali jsme spolu chodit (tedy, vodit se za ruce, znáte to). Tento vztha trval asi 10 měsíců, čili na 14ti letou holkou docela slušný, ne? Ale co si budeme, z rozchodu jsem byla slušně v háji, protože později vyšly na povrh věci stylu, že mě podváděl atd.. (i když co čekat, když mu bylo tehdy 20).

Docela dlouho jsem se z tohoto smutku dostávala a byla jsem tehdy skálopěvně přesvědčená, že se už nikdy nezamiluju a nikdy nic s klukem mít nebudu. A jak moc jsem se mýlila. V létě jsem se skamarádila a jedním klukem a trávili jsme spolu hodně času - taky to mi hodně pomohlo se z toho dostat. No a pak přišly klasiky zábavy a já se tam seznámila se spolužákem svého bývalého. Netrvalo to dlouho a z mé iniciativy jsme se dali dohromady. Tento vztah ovšem také asi po půl roce pohořel, protože jsme každý očekávali a chtěla něco jiného. Já stále potřebovala zapomínat a spíše blbnout a on zase vážný vztah.

Ten stejný rok jsem se ale seznámila s dalším "letním kamarádem", nebo jak to nazvat. Tyhle letní úlety nikdy totiž nedopadala vztahem, NIKDY. Psala jsem si tou dobou ale s jedním milým klukem, který byl ale zadaný. O prázninách jsem věděla, že mají nějaké problémy, psali jsme si každý den, ale nějak jsem si to nebrala, i když je fakt, že tehdy jsem na vztah neměla ani pomyšlení, neznala jsem nikoho, kdo by za to stál, a tento kluk (znala jsem jej ze školy, kde maturoval před několika lety) byl stejně zadaný. Něco tomu ale přálo, a tak mi poslední den práznin přišla zpráva, že se rozešli. Co si budeme povídat, ten den byly zrovna kousek od nás hody, tak jsem se poměrně slušně...oslavila :D . V září jsme pak spolu chodívali ven, já odjela se školou do Berlína a jakmile se vrátila, byla ruka v rukávě. A ta ruka tam je už dva a půl roku.

Je to divný, ale příjde mi, že každý z těch kluků v mém životě mě posunul dál a dál. A teď jsem šťastná. Nežiju minulostí, nejsem smutná z toho, že předchozí vztahy nevyšly, i když ten kluk byl třeba opravdu hezkej nebo tak něco. Kdybych ten tehdejší smutek nepřekonala, nikdy bych nebyla tam, kde teď jsem. Toto se ale netýká jen vztahů, ale rozhodně i jiných věcí - práce, školy.

Spoustu lidí má strach například dát v práci, která je opravdu štve, výpověď. Přitom to jsou mnohdy inteligentní šikovní lidé, kterí by neměli nejmenší problém si nějakou práci najít. Ale proč? Je to možná jejich pohodlím, možná leností. Nebo taky strachem, strachem, že o ně nebude mít nikdo zájem, strachem, že se neuplatní. Ale ja už to asi bude zvykem - o tomto zase příště, protože jinak by tento článek byl až moc dlouhý. Nebo spíše ještě delší.

Děkuji všem, kdo se dočetli až jsem a přeji vám, aby se vám v životě dařio a hlavně, abyste se jako já dokázali odprostit od vašich vzpomínek a jít v životě dál. Vaše Natybeei
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 15. března 2018 v 21:52 | Reagovat

On život je o žití a o našem okolí. Pořád se učíme a můžeme se i poučit. V tomto tvém článku vidím, že to máš srovnané. Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama