Jak se učitelka hlásí na informatiku

9. března 2018 v 17:00
Ahoj, vítám tě na svém blogu u nového článku. Jak už možná napoví název, hlásím se letos na vysokou školu. Toto téma jsem tu již párkrát řešila, ale až teď se stalo plně aktuálním. Mým snem bylo jít na pajdák a učit později děti na prvním stupni základní školy. Jenže tento můj sen se mi začal rozplývat po tom, co se nově zavedlo na mé univerzitě přednostní přijímání žáků z gymplu (můj případ) a střední pedagogické, kteří mají poslední tři vysvědčení vyznamenání. A to já bohužel nemám. Začala jsem brečet, panikařit a zpytovat svědomí, že já hloupá jsem neudělala předtím nic pro to, abych měla lepší známky. Jenže teď bylo na tyto myšlenky pozdě. Na průměr mě nevezmou nikam (nepočítám-li technické obory, kde je fyzika, se kterou jsem nikdy nenavázala hlubší vztah), takže je jasné, že budu muset dělat TSPčka, která mi tolik nejdou, nebo že by to šlo i jinak...?
Hledala jsem a hledala. Celá zoufalá jsem se snažila najít východisko, této pro mě bezvýchodné situace. Na medicínu jsem jít nechtěla, sportovka taky není nic pro mě, nechci mít nic společného z fyzikou, biologií ani chemií, nechci ale ani na filozofickou fakultu nebo na sociální studia. Paradoxně ze všech možných nápadů se mi najednou vynořila informatika. Nejdřív jsem tomu nechtěla ani uvěřit, že by člověk jako já, humanitně zaměřený, mohl podat přihlášku na takovou školu. Jenže pak jsem zjistila, že není takový problém, aby mi byly prominuty přijímačky. No a tak jsem to zkusila - jako zálohu.
Šla jsem na IQ testy od Mensy, na základě kterých (nejen) je možnost tohoto prominutí. A světe div se, ono to vyšlo! Ani si nedovedete představit, jak moc jsem byla šťastná, když jsem věděla, že už jsem někam přijatá. Od té doby jsem se začala o obor a celkově fakultu, na kterou jsem se přihlásila zajímat čím dál tím víc. A to až tak moc, že teď jsem absolutně nerozhodná, kam jít, pokud bych se dostala na obě školy.
Trošku si říkám, jestli to tak vlastně nemělo být? Jestli jsem se vlastně na informatiku dostala z nějakého důvodu a proto bych to neměla promarnit. Ale o tom zase příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama