Nemůžeš prostě jen tak držet hubu..

21. března 2018 v 15:00
Vítám vás u dalšího článku, tentokrát trošku z jiného soudku. Politického. Docela jsem přemýšlela, jestli to vůbec zveřejnit, ale..

Vy, kdo politickou situaci alespoň trošku sledujete, asi víte na co narážím. V posledních dnech a týdnech se konají řady demonstrací, a to jak u nás tak na Slovensku, kde to souvisí s vraždou novináře a jeho snoubenky a lidé chtějí pád vlády.

U nás mi to ale příjde trošku důležitější (sobecky), protože zde žiji. Ponechme teď trošku vzadu nenávist vůči vítězům volem a pojďme se na to podívat trošku racionálně. Jeden z principů demokracie je, že menšina se podřídí většině. Respekt je to krásné slovo, které ale v dnešní době nemá snad žádnou váhu a každý si jej používá jak chce. I když nesouhlasíme, respektujme výsledky demokratických voleb. Ačkoli nevyhrál můj prezidentský kandidát, respektuji vítězství pana Zemana a bytostně mě vytáčí lidé, co řeknou, že rozdíl byl tak maličký, že nebudou respektovat nedemokratického prezidenta. Prosím, vzpamatujete se a nafackujte si. Tento člověk byl prostě zvolen a nic s tím neuděláte, stejně si s vámi vytře pr... . A o lidech z jeho okolí ani nemluvě.

Aby to ale neznělo jednostranně, jsem ráda, že poslední dobou se začali zajímat o politiku i mladí lidé, kteří svolávají demonstrace. Inaugurační projev by nebyl býval zase tak špatný, kdyby si v něm nevyřizoval osobní problémy. Náš prezident nedodržoval ústavní zvyklosti, ale na druhou stranu je důvod kvůli tomu dělat studentkou stávku? Podle mého je stávka neco, co má ochromit fungování společnosti, což teda netuším jak studenti udělají, ale budiž. Mnohem podstatnější mi příjdou demonstrace, zejména ty úspěšné, za odvolání pana Ondráčka z vrcholné funkce v GIBS.

Je strašně důležité vyjádřit svůj názor, ať je jakýkoli, ale stejně důležité je respektovat názor i té druhé skupiny, názory odlišné. Nemusíte a ani nemůžete s nimi souhlasit, ale nechovejte se tak, jak se chovají ti, které kritizujete, ale respektujte a dělejte to, co oni nedělají.

Nevím kde se stala chyba, ale nepříjde mi normální, aby ani ne 30 let po revoluci tolerovali vládu komunisti, SPD byla povolenou stranou, která si s odpuštěním kálí do huby tím, že by zdrušila strany, které vyzívají k nesnášenlivosti a premiérem člověk, který byl s největší pravděpodobností estébák. To lidé opravdu tak strašně rychle zhloupli? To je jim vše jedno? Když se jen podívám na volební účast u prezidentských voleb, opravdu je zde okolo 2 milionů lidí, kterým je to úplně fuk? Není to trošku smutné?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama