Pozitivní myšleni přináší pozitivní věci?

18. března 2018 v 10:31 |  Psychožvásty
Ahoj, vítám tě u nového článku, který bude zaměřený na myšleni a ovlivňování okolí. Budu ráda, když se poté zapojíš nebo rozvineš diskusi dole v komentářích :) .

Říká se, že pozitivní myšleni přinese pozitivní věci. Ale je to vůbec tak? A je to vůbec reálné, myslet pořád pozitivně?

Osobně můžu říct, že ne vždy je vše stoprocentní, jak to vypadá. I když se člověk celý den usmívá a pomhá ostatním neznamená to, že je ten člověk šťastný. Samozřejmě, že z dobrého skutku máte nějaký dobrý pocit a tak, ale nic vám nikdy nezaručí, že někdo pomůže vám, až to budete potřebovat. Prý, když budete myslet pozitivně, bude pozitivně pohlíženo i na vás samotného. Jenže kdo umí být pořád pozitivní? Je naprostou lidskou přirozeností být smutný, naštvaný, deprimovaný z věcí okolo. Jenže jak potom být tedy optimistou, který si přivolá veselí a dobré věci?

Každý asi známe to, že se nám nic nedaří. Ale opravdu vůbec nic. Sebevědomí na nule, špatné známky, žádné vztahy a mnoho dalšího. Zkusme se nad to povznést. Je opravdu tak důležité mít samé jedničky? Samozřejmě, pokud se hlásíte někam na průměr, asi to není úplně od věci, ale je to opravdu tak moc důležité, abyste kvůli tomu byli smutní nedejbože v depresi? A ničili si tím svoje psychické zdraví? Není náhodou lepší najít toho flegmatika někde uvnitř sebe a prostě to tolik neřešit? Tímto ale samozřejmě nenavádím k tomu, abyste na všechno kašlali. Jen si myslím, že honit se za dobrými známkami vás neudělá šťastnými už jen proto, že budete pořád ve stresu.

Pokud máte nízké sebevědomí a podceňujete, proč tomu tak je? Každý jsme úplně jiný a každý jsme něčím vyjímečný. A pokud si i nadále myslíš že nejsi, podívej se okolo sebe. Podívej se na svoje kamarády, blízké, známé.. Opravdu jsi stejný jako oni? NE. Proč tedy tak malá sebedůvěra, když k ní absolutně není důvod?

A vztahy tak trošku souvisí i s tímto tématem. Pokud budete působit negativně, nesebevědomě a celkově depresivně, nikdo, opravdu nikdo o vás zájem mít nebude. Pokud se usmějete a budete působit jako vyrovnaná osoba, vaše šance navázat kontakt se znásobí.

Chápu ale, že ne vždy to jde, být pozitivní. Každý má občas depresivní chvilky a situace, kdy mi do smíchu opravdu není. Jde o tom tyto situace překonat, snažit se je aspoň trošku potlačit a hlavně by tyto stavy neměly převažovat nad optimismem. Ne nadarmo se říká, že s úsměvem jde všechno lépe. Člověk pak jednoduše působí lépe na okolí a okolí bude působit lépa na člověka. Tak moc je to jednoduché. Takže ano, když si budete zachovávat optimismus, přivoláte si tím dobré věci. A platí to i obráceně.

Moc děkuji za přečtení a případnou diskusi v kometářích. Nebojte se vyjádřit své názory, ať jsou jakékoliv :) Přeji pěknou neděli, která bude doufám po přečtení plná optimismu :). Vaše Natybeei
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama